Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szoktátok télen mosni a...

Szoktátok télen mosni a kocsitokat?

Figyelt kérdés
Mennyi jelentősége van annak hogy a sót lemossuk róla? köszi a válaszokat!

2012. febr. 11. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoktuk, olyan gépi mosóval, ami rendesen szárít is.
2012. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Általában nem.De a múltkor pont a hótoló ment előttünk(másképp nem is tudtunk volna haladni)és szórt is sót hátrafelé rendesen,nagyon pocsékul néztünk ki,mert sötétebb színű autó,tiszta fehér só volt.Shellnél forró vizes kézi permetezéses mosással gondoltuk,hogy majd lejön,de ahogy megszáradt,szinte ugyanolyan maradt.De nem mostam le azóta,mert nem értem rá,meg rá is fagyna-a gépi mosás biztos jobb lenne-de majd még ezután.
2012. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a héten lemostam. Olyan 0 és 1fok között ingadozott a hőmérséklet. Kézi mosóba lemostam, gyorsan ronggyal a nagyját áttöröltem, és így nem fagyott rá. Másnap reggel volt meglepi m a kilincseket megfújtam zárolajzó jégoldóval, de a kulcslyukat nem, így az befagyott, de akk befújtam, és egy pillanat alatt kiolvadt
2012. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen.

Viszont (mivel már néhányszor megjártam) fokozottan ügyelek arra,hogy a gumi kédereket lekezeljem szilikonnal ,nehogy befagyjon az ajtó ...

2012. febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt olvastam valahol,hogy télen havonta 1-szer kell lemosni az autót a só miatt.De tél végén,tavasz elején mindenképpen le kell mosni,ha valaki télen egyszer sem mosatta le.
2012. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

jól is nézne a ki az autó ha nem mosatnánk le legalább 2 hetente. utcán parkolunk, sok só, kosz, ki se látszana belőle.

tegnap voltunk mosóban, szinte már vállalhatatlanul nézett ki az autó, szóval illett elvinni.


szerintem van jelentősége a mosásnak. pláne ha ridegen tartod.

2012. febr. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És alvázmosást szoktatok-e csinálni? Milyen gyakran? Köszi a válaszokat ismét:)
2012. febr. 15. 12:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor télen, ha gépi mosóba megyek, akkor mindig alvázmosásos programot nyomok, szóval ilyen retek időben a havi minimum 1 alvázmosás megvan. Télen a só miatt szerintem nem árt azért a havi kettő. Egy télen a sima gépi mosáshoz képest +4-5000 forint, de még mindig olcsóbb, mint a kasztnis.
2012. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
4-5000 ft egy alvázmosás?:O azthittem 1000ből megúszom:D
2012. febr. 16. 12:30
 10/10 anonim ***** válasza:

" Egy télen a sima gépi mosáshoz képest +4-5000 forint"


Az alvázmosós program 2-300 forinttal drágább, az 5000 forint az 5 téli hónapra értendő ( tehát ha 5 hónapig havi 3* mosod géppel a kocsit és mindig alvázat is mosatsz, akkor 5 hónap alatt 5000-rel fizetsz többet mint sima mosásnál ).

2012. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!