Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem melegszik fel a...

Screendfd kérdése:

Miért nem melegszik fel a hűtővíz a kocsimban? Hiába megyek vele Bp-Dunakeszi távot, meg sem moccan a mutató, vagy csak akkor, mikor az út végére érek. Ennek következményeként fűtés sincs addig.

Figyelt kérdés

Hűtővíz van benne, fagyálló is dögivel.

Elég kiszámíthatatlan, van, hogy az út felénél felmelegszik, olyankor beáll a normális középértékre.

Ez termosztát hiba?

Egy papírdoboz lapja a hűtőrácsnál,megoldaná a dolgot?

Régen a fordomnál ezt csináltam,mikor visszahűlt a hűtőfolyadék.

Érdekes egyébként,hogy akármennyire nem akar melegedni, sosem rángat az autó.

Ha termosztát hiba,akkor kb. milyen költséggel jár majd a javíttatás? Egy 2000-es évjáratú, 1,6-os Daewoo Lanosról van szó!



2012. febr. 14. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Cseréltesd ki a termosztátot, párezer forint lehet.
2012. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Valószínű végig a nagykörben megy a víz. Termosztát csere és hőgomba csere ha kell. Nekem megoldotta a problémát. Viszont hiába volt rossz a termosztát azért fűteni tudtam.
2012. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi,akkor termosztát csere lesz.

A papíros okosság a hűtőmaszknál ideiglenesen bejöhet?

2012. febr. 14. 20:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen igen.
2012. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
csak le kell takarni a hűtő beömlő nyílásokat (mintén) vagy klasszikus karton pappírt eszkábálsz, nekem is ugyanazok a tüneteim voltak a és a leszigetelés megoldotta nem kell semmilyen termosztát csere.
2012. febr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem ajánlom a kartonozást. A termosztát cseréje 20 perces munka, kb 2000 forintos munkadíj. A legolcsóbb termosztát 1800 Ft, a legdrágább 6500 Ft.
2012. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
ja a karton meg INGYEN VAN!
2012. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó,hát gondolom a termosztát csere hosszabb távú megoldás.

Mielőtt vita alakulna ki, holnap lekartonozom,aztán ha lesz időm begurulok egy szervizbe és termosztát csere. :)

2012. febr. 14. 21:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, de papír a motortérben nem hangzik jó ötletnek. A másik, hogy a motornak 90 fok körüli hőmérsékleten kell üzemelnie, különben fizetheted a benzint. A másik, hogy intenzíven kopik a motor, a kartonlappal nem tudsz szabályozott hőmérsékletet fenntartani. Egyszer túl alacsony, másszor meg túl magas a hő. Ez semmiképp nem tesz jót a kocsidnak. Ha hülyeségnek tartod, elárulom én javítottam hibás termosztáttal üzemelő kocsit. 130ezer km volt benne és kéken füstölt.
2012. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tartom hülyeségnek,mint írtam én is ezt tartom jobb megoldásnak!

Az enyémben jelenleg 402ezer van :D

2012. febr. 14. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!