Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen esetekben büntetik, ha...

Milyen esetekben büntetik, ha valaki szlovák rendszámú autóval közlekedik?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: párom szlovák állampolgár, de mostanában egészen sokat van nálam Magyarországon. Van egy autó a nevén Szlovákiában, amit a szülei használnak, de mivel mi gyakrabban használnánk, ideadnák. A kérdésem az, hogy ebben az esetben megbüntethetnek, ha az autó itt van, és itt használjuk? (Még annyit hozzá, hogy páromnak nincs jogosítványa, így én vezetném az autót.)
2012. febr. 15. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkora egy ökör vagy hogy még itt is lebuktatod magad.

Amúgy semennyire nem büntetik ha rendben vannak a papírok. Vagy szerinted ha ide jön egy szlovák autó akkor azt alapvetően megbüntetik?

2012. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Lebuktatom magam? Ezt hogy érted? Teljesen tisztán, őszintén leírtam mi a helyzet, miért kérdezem. Nyilván nem fogjuk átiratni az autót, stb, mivel 1-2 hónapos használatról van szó.


Már ne is haragudj, de a tv-ben állandóan azt hallani, hogy milyen módon büntetik azt, aki magyarként szlovák rendszámú autóval jár. Én csupán arra vagyok kíváncsi, hogy igazoltatásnál ez problémát jelent-e, ha épp nincs velem az autó tulaja. Nyilván nem jöhet velem minden egyes apró úton, de ha pl. emiatt megbüntethetnének, akkor kerülöm az olyan eseteket, amikor ő nincs velem.


Szerintem ez nem egyedi eset. Plusz pont a hozzád hasonló, ilyen hozzáállással rendelkező emberek miatt kérdezem ezt meg. Mert manapság a szlovák rendszám fogalma összeolvadt a csalás fogalmával, pedig nem minden esetben az.

2012. febr. 15. 13:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Magyar állampolgár külföldi állampolgár autóját kölcsönkérve (kölcsönadásival) 24 óráig használhatja itthon, utána megbüntetnek, mint az állat.

Ha a párod leteszi a szlovák jogosítványt akkor ő járhat az autóval itthon.

2012. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem. Ez érdekes. Azt hittem ez nem jelent ekkora problémát, tekintve, hogy még csak nem is a szülei nevén, hanem az ő nevén van az autó. Na meg 24 óra igen kevés. Szóval lehet inkább marad az autó odakint, meg mi is inkább arrafelé gondolkodunk. :)


Köszönöm a válaszokat! :)

2012. febr. 15. 13:58
 5/13 anonim ***** válasza:

Ne tedd! :( Szomorú de igaz, hogy itt tartunk! Egy cimbi Svájcból mostantól nem tud hazajönni a céges kocsijával... No comment!!!

És miért, mert eszetlenül hozzuk a szabályokat és a törvényeket! Fából vaskarikát kell csinálni! Nem lehet? Nem baj! Akkor törvényt hozunk róla, hogy lehet...

2012. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze, én is ezen gondolkodom. A családban egy autó van, magyar autó, édesapámé. Neki gyakran kell, viszont a közeljövőben nekünk is kell, hiszen lakást újítunk fel, stb, sok a mászkálás. És nem fogadhatunk el segítséget párom családjától autó terén? Érdekes. :(
2012. febr. 15. 14:04
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár.

Annyi az egész, hogy egy hosszú téli estén kinyomtattok 365 db. (bocs, 366, az idei az szökőév) kölcsönadási nyilatkozatot és szépen előre feldátumozzátok.

Ezt lefűzöd, behajítod a kocsiba és mint egy falinaptárnál, minden este letéped e legfelsőt és a brazíliai esőerdőkre gondolsz.

Hogy ennyi krativitás ne legyen...:)

2012. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez jó ötletnek tűnik! Köszönöm. :)


Végülis úgyis csak ideiglenes megoldásra van szükség, 1-2 hónapig meg teljesen tartható dolog a papírozás.

2012. febr. 15. 14:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezzel a megoldással egész addig nincs gond, amíg csak egyszer igazoltatnak - ugyanis ilyen esetben ezt bejegyzik a rendőrök a nyilvántartásba és ha megint leigazoltatnak akkor aztán lesz nemulass...
2012. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor kéne látni a konkrét jogszabályt, mert így csak barkácsolunk.

Ha kölcsön lehet adni 24 órára, akkor miért ne lehetne egy hónap múlva ismét...

2012. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!