Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vezető mit vegyen? új...

Kezdő vezető mit vegyen? új vagy használt autót?

Figyelt kérdés

talán logikusabb a használt, de az új megbízhatóbb. rizikó újat venni, mert hát kezdő vezető, de rizikó használtat is venni, mert zsákbamacska...

Ki hogyan oldotta meg? tapasztalatokat kérek ...


2009. jún. 4. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kezdő vezetőnek szerintem egy használt autó is megteszi.

Akkor tanul meg igazán vezetni mert akkor már nincs oktató mellette.Azért szerintem ha egy Ladát tör össze valaki azt azért annyira nem sajnálja de ha saját hibájából mondjuk egy 3000000 ft os suzukit akkor már ott nagy gondok vannak.De ez anyagiaktól is függ.

Volt már olyan ismerősöm aki az apja új autóját törte össze de az legalább 5 milla volt ja és még pár hetes jogsija azért érdemes először használtat venni.

Én egy 1300 mas Ladával kezdtem és most akarok venni egy 2 vagy egy 3 mas golfot de majd meglátom.

2009. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp használtat (az új is elromolhat:( ).

Válassz egy lehetőleg tíz évnél nem nagyon idősebb autót, kérd meg egy hozzáértő ismerősödet, hogy nézze át, vigyázz huszonéves vagány srácoktól ne vegyél autót mert lehet a lelkét is kihajtották belőle. Tipp: a japán autók a leg megbízhatóbbak aztán a németek.

2009. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Én kezdésnek egy 10 évnél nem öregebb, alsó-közép kategóriás autót javasolnék, valamelyik tömeg tipusból! Pl. Opel Astra, az már kiforrott modell, ismeri mindenki, "olcsó" az alkatrész, és eléggé hibamentes.

Ne spórolj a légzsákon, és a klímán!

2009. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Lehtőleg ABS-est válassz, meghálálja!

Az előző

2009. jún. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
3-4 éves használtat vegyél szerintem 1 milla körül már lehet kapni, és mégsem egy 3-4 milliós kocsit törsz. És ügyelj arra, hogy legyen hozzá alkatrész a piacon:)
2009. jún. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
74%
olcso,régi autot vegyél,amit nem sajnálsz,igy sok kellemetlenségtől megkiméled magad.én is igy kezdtem.
2009. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

őszintén szólva új autót nem éri meg venni. mire kihozod a kereskedés kapuján, 10-15% kal ér kevesebbet, akkor is ha nem mentél vele!


attól, hogy kezdő vezető vagy még nem feltétlenül okozol több balesetet, ez tőled függ. statisztikailag persze bebizonyították, de tudod ebben benne vannak az apuci bmwjével száguldozók is, és ők erősen megnyomják a statisztikát!


amúgy szerintem egy max 4 éves japán autót érdemes venned, azok elég megbízhatóak, és kábé az új autó árának feléért-harmadáért hozzájutsz.


sztem egy jó tipp a suzuki swift új verziójából egy kb két éves, azt nagyon jó minőségűnek tartják

2009. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Örülök hogy nem tanácsolta neked senki, hogy vegyél valami kis lélekvesztőt, mert sokszor ezt hallani. Friss jogsival rögtön valami kis kezdőautót akar magának a delikvens. Hát ez a logika szerintem veszélyes, mert a kis autó kevésbé véd meg ha ütközöl, és mivel friss a jogsid, és amíg rutint megszerzed, nagyobb védelemre van szükséged. Ezért mondjuk az új de pici helyett, feltétlenül a nagyobb esetleg régebbit ajánlanám. Nem feltétlenül ötméteres kombi Volvóra gondolok, (bár az lenne a legjobb) de ahogy az előttem szólók is javasolták, Pl. egy használt Opel Astra megtenné. Nekem is az van és szeretem. Pénztárcádhoz mérten választhatsz a 91-től napjainkig gyártott modellek közül. Kb négyszázezer és négy mill. között.

Balesetmentes közlekedést!

Üdv!

2009. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Vegyél egy Audi 80-as dízelt. Biztonságos, klímás, kényelmes, és stílusos :) és 4 litert fogyaszt országúton, vagy vegyél 2000 benzinest :D
2009. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hmm, én is Audi 80 TD-n gondolkozom első kocsinak. :)

Én mindenképpen a használtat ajánlom, új autót amúgy sem éri meg venni!

2009. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!