Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Fiat Seichento Sporting-om...

Zajecer kérdése:

Egy Fiat Seichento Sporting-om van. A kipufogó a front oldalán annál a henger szerű szűrőnél szétvált, amit kicseréltek. Ezelőtt simán bírta a 130-at, most 110-nél nem megy többet. Érdemes e várni míg "kiég" a rendszer vagy ennek egyből mennie kéne?

Figyelt kérdés
Amíg nem történt meg a csere a kipufogó elég rendesen kifújt, és erősen morgó hangot hallatott elöl a motornál.

2012. febr. 19. 01:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém nem sporting 1.1 volt és 150 volt a vége. Igaz 120-tól elég lassan cammogott felfele a mutató. Szerintem a max 110 valami gondot jelent... Nem szembeszéllel próbáltad ki? Nem vicc nekem akkor nem akart nagyon menni amikor szembeszelet kaptam.
2012. febr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A "henger szerű szűrő" alatt a flexicsövet [link] vagy a katalizátort [link] érted?

Ha csak flexicsövet cseréltek, akkor nem hiszem hogy befolyásolna valamit. Ha viszont nem mefelelő katalizátort építettek be, az leronthatja a motor teljesítményét!

Bár ha a rendszer tele van korommal, akkor a lyuk még jót is tehetett...

2012. febr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Flexi csövet cseréltek, tuti nem katalizátort. Igen előfordult hogy szembe szélben megakadt, de ez most más, emelkedőn lement 80-ig pedig tökig nyomtam a gázt, és leejtőn meg nem megy 110-nél többet. Szokásos útvonal, végig szoktunk jönni 120-al.
2012. febr. 19. 11:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Megvan a hiba, az egész kipufogót ki kellett cserélni, mert lyukas volt középen és a katalizátor (?) teljesen el volt dugulva. Feldobtak egy új sport változatot és most úgy süvít a kicsike mint még soha.
2012. márc. 3. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!