Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyire más egy dízel és egy...

Ennyire más egy dízel és egy benzines autó kezelése?!

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy én dízeles autón tanultam vezetni , és ma beültem a sajátunkba (ami benzines) hogy bejárok vele a garázsba , ez az autó 2x is lefulladt.


A dízelesen csak felengedtem a kuplungot és gurult és ment.A benzinesnél gázt is kellett adni mert ha csak simán felengedtem akkor lefulladt.


2012. febr. 21. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Benzines is simán elindul csak kuplungfelengedéssel. Még egy Suzuki is. Az más kérdés, hogy finomabban kell a kuplunggal bánni.
2012. febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
bejárok a garázsba xD
2012. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A dízel autók nyomatékosabbak, így egyszerűbb elindulni.

A benzines autókban azonos lökettérfogat mellet több a lóerő, de nyomaték nincs annyi.


Egyébkén az alapjárati fordulatszámtól függ, hogy elindul-e úgy ha csak a kuplungot engeded, dízel is lefullad ha nincs elég fordulat.A tanulókocsiba meg úgy van beállítva, hogy el tudjál indulni gáz nélkül, benzinesbe is meg dízelbe is.

2012. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amin tanultam azon 800 körül van a fordulatszám alapjáraton.
2012. febr. 21. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:
benzines autóknak kicsit nagyobb gáz és lassabb kuplungozás kell
2012. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nemhivatalosan benzinesen tanultam vezetni, aztán a suliban dízelen, és eközben lecseréltük a saját autónkat is dízelre.


lehet, hogy gondjaim lennének, ha hirtelen betaszajtanának egy benzinesbe, de azért sikítófrászt nem kapnék. :)

pláne ha oda kerül a sor, h veszek autót. tuti benzines lesz.

2012. febr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem. Egyáltalán nem más. Amíg nem tudsz bármilyen átlagos személyautóba beülve lefulladás nélkül elindulni, az addig csak annyit jelent, hogy még nem tanultál meg vezetni.
2012. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!