Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A karterszűrőnek mi az értelme?

A karterszűrőnek mi az értelme?

Figyelt kérdés

Rengeteg tuningos oldalon láttam, és nemigen tudom hogy mi értelme van, mivel egy cikket sem találtam hozzá.

Továbbá, valaki tud egy olyan tuningos oldalt, ahol nagyon jó minőségű direktszűrőket árulnak beszerelési kellékekkel együtt?

Köszönöm


2009. jún. 6. 15:11
 1/2 anonim válasza:
A karterszűrő értelme: a karter nyitva van a "külvilág" felé, mégpedig a légszűrőházzal van összekötve. A karterból kijövő gázok (olajpára) így nem kerülnek ki a szabadba, hanem a motor újra beszívja a légszűrőn keresztül. Mivel ez nem olyan tiszta (mondjuk por az nincsen benne), mint a légköri levegő, ezért a kartert a légszűrőházzal összekötő csövet ki szokták iktatni. A légszűrőházon a helyét ledugózod, a karter kivezetésére meg teszel egy "direkt" szűrőt.
2009. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jól mondja, a karterszűrő csak az olajpárát engedi át, és ott lecsapódik az olaj.és a korom.Ezért néha tisztítani kell, mert eldugul és akkor a tömítéseknél,vagy a simmeringeknél nyomja ki az olajat.Ez a szűrő egy kis fém szűrő, amit benzinben ki tudsz mosni.A ráégett kormot kivakarni.
2009. jún. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!