Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben különbözik egy dízel...

Mex11 kérdése:

Miben különbözik egy dízel egy benzines motortól?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? Melyiket ajánljátok?
2012. febr. 28. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ajánljuk.Igen.Jók.Vedd meg.
2012. febr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

-igazából semmiben sem különbözik,mindegyikben le föl jár a dugó,és a fölső holtpont körül van a robbanás is,pl szelepek is vezérműlánc is van mindkettőnél,stb

-részletekben kismillió különbség van,de összességében elhanyagolható az eltérés pl egy szőke nő számára,mert talán észre sem veszi,hogy benzinest vezet,vagy dizelt

2012. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A benzinesben gyertya gyújtja meg a benzint, a dízelnél pedig öngyulladás van a magas kompresszió miatt. Benzines pörgősebb könnyű lefullasztani, a dízel nem szeret annyira pörögni viszont már alacsony fordulatszám tartományban is nagy nyomatékot tud leadni. Az hogy melyik jobb azt neked kell eldönteni.
2012. febr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A benzinesekkel nehezebb az elindulás.Én új típusú dízelesen autón tanultam vezetni , ahhoz szoktam , amikor először benzinesbe ültem lefulladt 2x is.
2012. febr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Némelyik dízel hidegben nehezen indul, drágább a dízelek szerelése, alkatrészek árai, dízel kevesebbet fogyaszt (pl míg egy 1.4 benzines olyan 7 liter körül, egy 1.4 szívódízel 4-5 liter körül. Persze ekkor a dízelt lomhábbnak érzed, mert az is. Benzines kocsit sportosabb, dinamikusabb vezetők kedvelik, dízelest a kevesebb pénzből gazdálkodók, fuvarozók és fanatikusok :) A dízel jobban őrzi az értékét. Könnyebb megtanulni vezetni dízeles kocsival, mert erősebbnek érzed indulásnál, nem kell annyira pörgetni. Dízel gyártásban a franciákat, olaszokat dícsérik, benzinmotoroknál ázsiaiakat.
2012. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A benzinesekkel nehezebb az elindulás."


Nem, nem az. Mármint, lehet neked az volt, de amúgy nem az.

2012. febr. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Benzines pörgősebb könnyű lefullasztani"


Másik fasság. Aki "könnyen" lefullasztja, az nem tud vezetni.

2012. febr. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne leszögezni valamit. Aki bármikor bármilyen személyautóba (mert oké, egy kamion lehet rajtam is kifogna) beülve, tehát dízel vagy benzin, kis vagy nagyköbcenti, 3 vagy 12 henger...nem tud elindulni lefulladás nélkül, az nem tud (még) vezetni. Nincs azzal különösebb gond ha az ember lefullad, mindenkinek el kell kezdeni valahol, senki nem születik Fittipaldinak.


Csak emellett nem kell azt állítani, hogy a benzinmotorral nehéz elindulni :)

2012. febr. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17%
Hát a benzinessel lehet kulturáltan úriember módjára közlekedni, a dízel meg rezonál, kerreg, büdös és baromira rákkeltő. Én többe nézek egy 30 éves Zsigulit mint egy szalonállapotú 7-es dízel BMW-t.
2012. febr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha kis távokat teszel meg akkor benzinest ajánlom. A dízel ugyan kevesebbet fogyaszt, de mire eléri az üzemi hőfokot addigra már lehet hogy el is jutottál a célodig. Hidegen nem eszik keveset se a dízel se a benzines, de a benzines jóval hamarabb bemelegszik.
2012. febr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!