Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson hőfokmérő órára boltban...

Simson hőfokmérő órára boltban nemlehet kapni, azt a huzalt vagy mit, amit a henger bordái közé kell dugni, a másik végét az órába, miből lehetne csinálni, vagy helyettesíteni mive lehet?

Figyelt kérdés
a motoros boltban az úr aztmondta hogy sehol nemlehet azt már kapni, magamnak csináljak otthon..olvastam hogy az mtz-é is hasonló. valami tipp?
2012. febr. 28. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen tudom hogy miről beszélsz. De szerintem az a huzal az nem normál huzal. A végén gondolom van egy hőellenállás. És az óra a hőmérséklet függvényében változó ellenállás mértékéből számolja az aktuális hőmérsékletet.

Vagy ha analóg(bár azt motornál kétlem)akkor egy hőre jól táguló folyadékkal töltött vékony cső. És az óra az ebben lévő folyadék tágulását méri(bár az ilyen rendszereknél az érzékelő egybe van építve a csővel)


Hőellenállást lehet kapni szerelve digitális multiméterekhez. Csatlakozót átalakítod és talán jó hozzá.

2012. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Simsonokon használt hőmérő nem más, mint egyszerű nyomásmérő. A végén, az "érzékelő" egy üreges rézdarab, abban van valamilyen gáz, a "vezeték" egy vékony cső, az óra meg egy manométer. Felmelegszik a gáz a rézbetétben, kitágul, megnő a nyomása, az meg elmozdítja a mutatót és látod, hány fok van. Otthon ilyet nem fogsz tudni gyártani, főleg nem úgy, hogy valamennyire hitelesítve is legyen.

Az MTZ hőfokmérő pedig nem csak hogy hasonló, hanem pontosan ugyanaz. Általában az MTZ hőmérőjét használják a Simsonokon, gyári hőmérője ugyanis nincs szegényeknek.

2012. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt jó tudni :D

Egyébként ott is egybe van szerelve a cső és az érzékelő?(a nyomásmérő)

És a cső nem törik el a sok hajlítgatástól?

2012. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
12v-s akku nélküli a rendszerem, vmi olcsó megoldás kellene,ami mechanikus ugye :)
2012. febr. 28. 21:47
 5/8 anonim ***** válasza:
vegyél vmi egyszerű hőmérőt ami 40-130oC között mér, és azt tedd rá
2012. febr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én neten láttam ilyen mtz órát (újat) kb. 2.000 ft-ért szerintem az elég olcsó.
2013. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
És az akku nélkül működik.
2013. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2013. jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!