Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó (motorja) "tuning"?...

Robogó (motorja) "tuning"? Hogy és miként? Mit hogyan csináljak?

Figyelt kérdés

Robogó "tuning" témában szeretnék a kérdéseimre választ kapni(mivel nem vagyok a robogók szakértője így tennék fel pár kérdést ezzel kapcsolatban)


Adott egy Piaggio Sfera (50ccm) robogó!

Jelenlegi Végsebessége 60Km/h , gyári tuningmentes felújított blokk van benne!


A következőket szeretném elérni: 70-80 (esetleg 90Km/h) végsebességre módosítani az eredeti paramétereit vagy 70-75Km/h-ra ,de akkor mellé jó gyorsulást is állítani!


Hallottam különböző módszereket (görgőket cserélni= könnyebb,nehezebb... , sportszűrő , vastagabb benzincsövek,gyújtás cseréje),esetleg fúratni?


Ti mit tanácsolnátok , hogy tudnám ezt módosítani és anyagilag kb mennyiből úsznám meg (új vagy használt cuccokból)????

Egy konkrét anyag/műveleti "listát" szeretnék kérni (magyarán egy cakk-pakk installt ,hogy milyen anyagok szükségesek hozzá és mit hogyan variáljak?)!


Nem hőzöngni szeretnék ,de ezzel én is tisztában vagyok ,hogy a motor élet tartalmát ezzel csökkentem.... Én csak a tuningolási tanácsokra vagyok most vevő! És igen,tudom hogy a legegyszerűbb az lenne ha egy 125ccm kétkerekűre cserélném le,de sajnos egyenlőre csak "B" jogsim van,így az kilőve!! Köszönöm megértéseteket és a tanácsokat!



2012. febr. 29. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem éri meg tuningolni. Egy görgőcsere stb miatt nemfog megtáltosodni. Hengercseréhez meg az egy dolog hogy megveszed a nagyobb hengert de ki kell cserélned jó pár dolgot a motorban így elég drága dolog. Jobban jársz ha egy aprilia sr-t vagy yamaha aeroxot veszel ami gyári. Egy normális állapotú megy 80-90-el és jól gyorsul.
2012. febr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A sportszűrő meg a gyújtás nem fog rajta túl sokat dobni, max 5km/h-t. A komplett lista: henger, dugattyó, hajtókar,főtengely,csapágyak, karbi vagy injektor állítás, direktszűrő, kipuffcsere, ezek után lehet variálni a görgőkkel. Ez így pont másfélszer annyiba kerül mint amennyit ér a gép, többre mész ha azt csinálod amit az első is mondott, veszel egy erősebb gépet. Vagy megcsinálod a B125-öt, elvileg lassan indulnak a tanfolyamok, 30E körüli összeg és B-s jogsival is vezethetsz 125ccm-es gépet.
2012. febr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legfontosabbat nem írtad, hogy mennyit szánnál a tuningra.
2012. febr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Amúgy nem tudom mennyit szánnék rá,mivel az árakkal nem voltam tisztába (de sajnos ha tényleg a "motor" jelenlegi árának legalább felét kellene ráköltenem ,akkor érdemesebb rakni a B125-öt)! Ha már itt tartunk akkor még egy kérdésem lenne: 125-ös motornak az átírása milyen árban megy? Biztosítása?(125-mél és csak évente lehet vagy ugyanúgy mint a kocsimnál is ,negyedévente?) Gondolom kedvezmény jár ,ha van már egy autó-s biztim?!

2012. febr. 29. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!