Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket vegyem? RENAULT...

Dundie6 kérdése:

Melyiket vegyem? RENAULT MEGANE Classic 1.6 RN 1998 MAZDA 323 1.5 Safety AC 1997

Figyelt kérdés

Első autóm lesz, írjátok le a véleményeket.

Fogyasztás, teljesítmény ilyenek érdekelnének, lehetőleg olyan írjon akinek volt is.


2012. márc. 1. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
A megane-t semmiképp. Inkább a mazda!
2012. márc. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Szia. Nem tudom mennyire fogok tudni neked segíteni, de nekünk volt 2 évig Renault Megane Classic kocsink. Én csak rosszat tudok róla mondani. Többet egy forintot nem adnék érte. Örültünk hogy megszabadultunk tőle. Az alkatrészek piszok drágák hozzá, van amit te ki sem tudsz cserélni úgy el van "rejtve", az elektronikájáról meg ne is beszéljünk. Hát a Mazdát nem ismerem ennyire, de ne Renault az biztos!!
2012. márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"2 évig Renault Megane Classic kocsink. Én csak rosszat tudok róla mondani"


Az autóvásárlás alapszabálya:

F betűs autót NEM veszünk! Fiat, Ford, Franciák...

Sose fogják megtanulni az emberek?!

2012. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
A Megane nagyobb, kényelmesebb, viszont egyszerűen szétpereg. Minden kis vacak letörik, leesik, ülésben eltörnek dolgok, hihetetlen, és az elektronikája is elég "vicces". Másik ami megmaradt belőle az a kanyarodáskori halálfélelem. A 323-assal nincs tapasztalatom, de csak jobb lehet!
2012. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

97-es Renault meganunk van(1.6 benzin),mi hoztuk ki a szalonból.

Most 270000km van benne.Eddig ami baja volt:240000km-nél összeszakadt a hátsó torzió(markoló kanál volt benne)

220000km-nél volt hengerfejes és ekkortájt ment el egy trafó is,aztán első üléseket cseréltem benne,mert ki voltak ülve.

Ezen kívül soha semmi komoly baja nem volt.Néha alapjárat ingadozott,de alapjárati motor pucolás aztán jó.

Motor olajat nem eszi,kuplung még gyári.

Alkatrész nem drága csak jó helyen kell venni.

Azonkívül bontóba tömegével vannak fillérekért cuccok.

Komplett vezérléscsere 40000Ft,első fékgarnitúra csere(tárcsák+betétek) 25000Ft.Szerintem nem vészes.Érdekelne,hogy ezek mibe fájnak a japán autónál és van e bőven bontott alkatrész.

Ehhez hozzátartozik,hogy apám rossz gazdája volt,mert volt,hogy 50000km se olaj se légszűrő nem volt cserélve.

2012. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ehhez hozzátartozik,hogy apám rossz gazdája volt,mert volt,hogy 50000km se olaj se légszűrő nem volt cserélve."


Csóró autó...

2012. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De bírja :)
2012. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm is vettet egy 98-as 1.4 Renault-t. Hát az alkatrészek kib*szott drágák hozzá!!! Valaki írta, hogy 25.000-ért cseréltette le (csak) a fékgarnitúrát. Én a Swiftemben ugyan ennyiért cseréltettem fékgarnitúrát + fékmunkahengert (2db), + fékdobokat és tárcsákat felszabályoztattam + a szerelési díj. --> Na nekem ez került összesen 25E-be! 50.000 Km ig nem volt benne se olaj, se szűrő cserélve?! Gratulálok! Használd egészséggel (már ameddig még gurulni fog). ;) Egyébként egy jó autónak tartom, csak az a lényeg, hogy igényes tulaja legyen. Bár ez minden autónak a titka :D Én a Renault-ra szavaznék 300-400 Ezret még kiadnék érte, de többet nem! Balesetmentes vezetést kívánok! :)
2012. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :))
2012. márc. 3. 18:21
 10/11 anonim válasza:
Egy 2003-as Mazda 323-m van, újonnan vettem. Komplett vezérléscsere 45000 HUF. Hibalista: 110.000 km alatt egy első fékbetétcsere, illetve 2 első csapágycsere. Ja, tavaly vettem bele egy akksit is.....meg vagy 4 H4-es izzót...... Az alkatrészárakat a Bárdiautónál, vagy a Láng autónál össze tudod hasonlítani.....
2012. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!