Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Kadett 1.3 Kézi szivató,...

Opel Kadett 1.3 Kézi szivató, Én csinálom rosszul?

Figyelt kérdés

Üdv,


Van egy Opel Kadettem, 1.3, 86-os évjárat, Nyáron vettem, akkor a melegbe nem igazán volt probléma, ahogy jöttek a hideg napok használom kellet a szivatót ( Ez előtt soha nem volt kéziszivatós autóm ) Kértem ismerősöm segítségét hogyan használjam a szivatót, mondta hogy reggel indításnál húzzam ki teljesen, majd fokozatosan nyomjam vissza. A kocsit garázsban tartom, reggeli beindításnál szinte azonnal lefullad, szóval indítom az autót szivatót teljesen kihúznom, várok kb 30 másodpercet, visszanyomtam egy kicsit, vártam megint 30 másodpercet aztán teljesen visszanyomtam, ekkorra a kocsi 2-3 másodpercen belül lefulladt.. beindítottam újra kicsit kiengedtem a szivatót, fél perc után visszanyomtam megint lefulladt..

Próbáltam azt is hogy elindultam szivatóval, és út közbe visszanyomtam, de akkor meg nagyon rángatott az autó, és ahogy elengedtem a gázt egyből lefulladt.. Sokat meg nem merem szivatni, egyszer szivattam több ideig, akkor is lefulladt és nagyon nehezen tudtam újra beindítani. Mi lehet a probléma? Kezdő vagyok még a kéziszivatós autók terén, Köszönöm előre is a hasznos tippeket, és a tanácsokat :)



2012. márc. 2. 22:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ebben nehéz segíteni, mert hallani kéne hozzá a motor hangját. Odáig jó lenne hogy fél perc után visszább toltad egy kicsit, kb 5 perc múlva told vissza teljesen, azon belül percenként mindig told vissza egy kicsit.
2012. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Így nem fogja "túl szivatni" magát az autó? Lehet hogy az 5 perc túl sok lenne neki.
2012. márc. 2. 22:42
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hidegben nem túl sok az 5 perc, sőt még lehet hogy kevés is.
2012. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem, megpróbálom holnap reggel :) köszönöm a tanácsod!
2012. márc. 2. 22:53
 5/16 A kérdező kommentje:
Igaz, már nincs annyira hideg :) de még azért így is elég nehezen akar elindulni.
2012. márc. 2. 22:54
 6/16 anonim ***** válasza:
Rá kell érezni, ha visszább toltad és kicsit fullad a motor akkor vissza húzod egy kicsit, egy idő után már nem "ő fog téged szivatni hanem te az autót".
2012. márc. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ne perceket és centimétereket számolj, hanem a motort hallgasd. Mindig úgy told vissza a szívatót a teljesen kihúzott állásból, hogy ne "éppen" ne fulladjon le, normális hangja legyen, de ne is pörögjön. Én Ladán tanultam ezt meg:)
2012. márc. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát ez "nehéz" dolog mert minden autó más. Én is egy samarán tanultam. Figyelj a motor hangjára. Egy idő után majd ráérzel.
2012. márc. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én most tanulom újra egy '90-es Fiestán.


Ha beindult akkor nem kell sokat egy helyben járatni, a termosztát elvileg zár, szóval nem fog nagyon visszahűlni a motor. Szép nyugodt tempóban mész, és közben engeded vissza. A Fiestának elég csendes a motorja, így alig hallani valamit felhúzott ablakokkal, én a hőfokmérőt szoktam figyelni, ha már megindult akkor mehet visszafelé a szivató.

2012. márc. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Reggel ahogy beindítod teljesen kihúzott szívatóval, hagyjad a szívatót teljesen kihúzott állapotban, kb. fél-egy percet, addig a fordulat kb. 1500-1700 körül van, utána ahogy elindulsz az autóval menet közben egy kicsit kell kihúzni, max 3-4mm-et, hogy ne rángasson iszonyatosan. És ahogy megtettél 500 métert annyit melegedett ezalatt a motor, hogy már van alapjárata, és innentől visszanyomhatod teljesen.
2012. márc. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!