Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Kadett 1.3 LS Hidegindítá...

Opel Kadett 1.3 LS Hidegindítási problémák, Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.


Nem olyan régen vettem ismerőstől egy 1986-os évjáratú Opel Kadett 1.3 LS -t, az előző tulajdonos elmondta hogy cserélve lett az akkumulátor és a gyertyák, a probléma az autóval az, hogy ha körülbelül 2 óráig nem használom, és lehűl a motor teljesen, akkor körülbelül 10 percig nem tudok vele elindulni mert az autó egyből lefullad ahogy beindítom, kisebb gázt kell neki adni hogy betudjon indulni rendesen, és aztán el se engedhetem körülbelül 10 percig amíg nem melegszik be a motor mert lefullad, próbáltam úgy is hogy kb csak 20 másodpercig melegítettem, aztán nagyobb gázzal elindultam, hogy ne fulladjon le, ekkor az autó nagyon nagyon elkezdett rángatni, és lefulladt, hiába nyomtam majdnem tövig a gázt, próbáltam nagyon sok féle lehetőséget.. ha nem melegítem 10 percig, nem tudom rendesen használni az autómat..


Mi lehet a probléma?

a válaszokat előre is köszönöm, és remélem érthetően fogalmaztam.


2011. nov. 3. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Van szívató rajta?
2011. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem találtam benne szivatót, szerintem automatikus.
2011. nov. 3. 15:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig az lesz itt a gond...
2011. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem, akkor ezt mindenképp megnézetem autószerelővel, mert ezen a téren nem nagyon vagyok tapasztalt, köszönöm a választ, remélem tényleg csak a szivatóval van a gond :)
2011. nov. 3. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Olvass és tanulj :)

2011. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha egész éjjel áll az autó, és reggel kimész beindítani, akkor hogy indul???
2011. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
reggeli indításnál is ugyan úgy 10 perces melegítés, és aztán megy az autó.
2011. nov. 3. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor szinte egyértelmű, hogy az automata szivatóval lesz a gond. A legolcsóbban akkor úszod meg, ha átalakítod sima kézi szivatósra. Vagy ha nem akarsz ennyire belemélyedni, akkor cseréled. Volt több ilyen Kadettem, de sajnos nem ma volt, de ha jól emlékszem, akkor olyan elven működött a szivató, hogy keresztül ment rajta a víz, és amikor a megfelelő hőfokot elérte, akkor "kapcsolt" vissza. Nézz körül a karburátor környékén, lehet csak beragadt a szivató. Sajnos szét nem szedtük sose, mert nekem hibátlanul működött, így azt sem tudom, hogy mennyire javítható házilag, de egy próbát tuti megér. Remélem tudtam segíteni. Ha esetleg van kérdésed az autóval kapcsolatba, írj.
2011. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Írtam privát üzenetet :)
2011. nov. 4. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!