Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvillamosságban vezeték...

Autóvillamosságban vezeték színeinek melyek a másik megfelelője? FEHÉR SÁRGA BARNA, , piros sárga fekete

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2012. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt egy kicsit egyértelműbben, ha lehet. ;)


Nagy általánosságban a tiszta barna szigetelésű szál a test (negatív pólus, ha számmal jelölik, akkor 31-es);


a tiszta vörös pedig az akkupozitív (azaz mindig áram alatt van). Ha számmal jelölik, akkor ez a 30-as.


Illetve még a Peugeot-nál láttam, hogy a légzsákok és piropatronok stb. vezetékelése egységesen citromsárga.

2012. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fiat első fényszórónál volt a Fehér sárga barna! Vettem egy új lámpát és ennek a vezetékei piros sárga fekete! Nem tudom melyiknek melyik a megfelelője!
2012. márc. 3. 16:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a régi és az új lámpán mi honnan jön ki.
2012. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megtaláltam!

Piros a vezeték az akkumlátor és a dinamó között, a világítás és a gyújtáskapcsolóhoz:

Zöld: a gyújtásvezeték a gyújtótekercs és a megszakító között

Fekete: az akkumlátor és az indító motor között, a gyújtáskapcsoló és a gyújtótekercs, az izzógyertyák között, a gyújtáskapcsoló és a nappali fogyasztók között.

Barna a testvezeték

Kék: a műszerfali jelzőlámpáinak és jelzőkészülékeinek a vezetéke, mint a töltésjelző lámpa, az olaj nyomásjelző, és a tüzelőanyag szintjelzője stb…

Fehér: az országúti világítás vezetéke

Sárga: tompított fény vezetéke

Szürke a véglámpák, a rendszámtábla világítás, a helyzetjelző lámpák vezetéke stb.

2012. márc. 3. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek a Bosch-szabvány szerinti színjelölések, a Fiatokra ez nem érvényes.
2012. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!