Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a jogsimban az áll, hogy...

Ha a jogsimban az áll, hogy nem vagyok szemüveges, de szemüveggel vezetek, akkor megbüntetnek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy most járok kreszre, és ugye kellett az orvosi alkalmassági, és nem volt rajtam szemüveg, egyet rontottam, így nem mondott semmit az orvos. Nekem viszont van szemüvegem, de csak 0,5ös, így nem vettem fel, mert nélküle is látok, viszont suliba mindig felveszem... Szóval ha majd mondjuk már forgalmi vizsgára készülök, akkor ne vegyem fel az oktató és vizsgáztató előtt?

Remélem érthető voltam, előre is köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 2. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Baromira nem érthető, milyen jogsid van, ha most lesz a forgalmi vizsgád? Talán eü. betétlap???

Én felvenném a szemüveget, emiatt nem fognak megbüntetni, de ha jól látsz, talán kevesebbet hibázol.

2012. márc. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
sztem szólni fognak h miért szemüvegben vagy.egyszerübb lett volna ha az orvoshoz is szemüvegben mész.nekem is szemüveg nelküli lett az orvosi papirom nekem 1 es amugy,és újra kellett csinaltatnom,mert jobb szemüvegben vezetnem.
2012. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem. Még nincs jogsim, csak a “jövőre“ vonatkozóan tettem fel a kérdést. Most kezdtem a kreszt, de ugye már be kell adni az alkalmasságit. Mert én úgy tudom, hogy ha a jogsiban benne van, hogy szemüveged van, akkor ha a rendőr megállít, és nincs rajtad a szemüveg, akkor megbüntethet. És ezért, mivel én főleg csak suliba hordom, de nélküle is látok, így nem vettem fel az orvosnál, mert valószínüleg hamarosan már számítógépezéshez se kell, meg semmi, mert már csak 0,5ös.
2012. márc. 2. 15:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem büntethetnek meg érte. Mégpedig azért nem, mert a rendőr nem kérdezheti meg mikor romlott le a szemed, illetve mikor csináltattad a szemüveget. Mi van, ha az alkalmasságid után évekkel romlik el a szemed és veszel szemüveget? Nem rohan az ember új alkalmasságit csinálni, mivel pont, hogy megtett mindent hogy javítson a helyzeten. A szemüveggel nem veszélyezteted a forgalmat, hanem megóvod. Amúgy én vittem a szemüveget az alkalmasságira és megkérdeztem, hogy felvegyem-e és azt mondta nem kell. Így nem lett beleírva a jogsimba. Nekem is csak 0,5-es volt akkor, de azóta romlott a szemem, de azóta se hordok szemüveget. Én azon a véleményen vagyok, hogy a szemüveg csak tompítja a szemet, nem dolgozik eléggé és gyorsabban romlik. 8 év alatt romlott a szemem egy 0,5-est így hogy nem hordtam. Szóval ezt nem tehetik kötelezővé. De ha hordani akarod az meg a te dolgod.
2012. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Napszemüveget is hordhatsz, mégsem szól rád a rendőr. Szóval ha nincs bene az alkalmasságiban hogy kötelező a szemüveg, de ennek ellenére rajtad van abból nem lesz semmi baj.
2012. márc. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönööm a válaszokat!:)
2012. márc. 2. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!