Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B-s jogsival még mindig lehet...

B-s jogsival még mindig lehet 50 ccm alatti motort vezetni, vagy már változtak valamit a szabályok? (pl. egy 49 ccm-s Aprilia RedRose-t? )

Figyelt kérdés
2008. ápr. 10. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy tudom, lehet. Nekem egy 49 ccm-s Keeway robogóm van, rendszeresen járok vele. A jogosítványomba is így szerepel.
2008. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

ha szorosan vesszük, akkor nem.


a B kategória alkalmas:


- a 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amelyben a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhely van

- az ilyen gépkocsiból és a 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó pótkocsiból álló járműszerelvény

- az ilyen gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét, és az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot


Viszont a B jogsi mellé az ember megkapja a T,K,M jogsikat is. Ezek viszont alkalmasak:

K: kerti traktor - állati erővel vont jármű

T: mezőgazdasági vontató és két nehéz pótkocsi - lassú jármű és pótkocsi - kerti traktor - állati erővel vont jármű hajtására

M: segédmotoros kerékpár - állati erővel vont jármű hajtására - kerti traktor (16. életév betöltése után)


Úgyhogy ha szorosan nézzük, akkor te M-es jogsivel vezethetsz segédmotort.

A műanyagkártya hátoldalán vannak a kategóriák.


forrás:

[link]

2008. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem még a régi rózsaszin jogsim van, azon nincs semmi ilyesmi. :) Akkoriban még ez az 50ccm alatti dolog érvényes volt, viszont most fogalmam sincs hogy vannak a szabályok.
2008. ápr. 12. 13:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Régi rózsaszín? Miért milyen az új?
2008. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kék és kártya nem "kisfüzet".
2008. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, vezethetsz. vezethetsz még 51 ccm-eset is, mert érvénxben van a kerekítés szabálya. pl a simson s51-eshez is elég az M-es jogsi. A b-s jogsi lefedi az m-eset is!!
2009. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen lehet de az is lehetséges, hogy majd 125 ccm-est is lehet vezetni B-s jogsival.
2010. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!