Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az F Astráról?

Mi a véleményetek az F Astráról?

Figyelt kérdés
Ismerős szidta hogy takony az egész, nagypapás kocsi. Szerinte a Swift jobb első autónak. Szerintetek?

2012. márc. 4. 23:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%

Nagypapás?? hehe... nézd meg ezt?!:


[link]


Amúgy meg a stiftnél nagyobb, erősebb, biztonságosabb, kényelmesebb. Szerintem a stift a takony. És szerintem első autónak tökéletes a Fasztra :))

2012. márc. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az ismerősöd TÉVED :)
2012. márc. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem egy álomautó, de a Swift kb a ladának az ellenfele.
2012. márc. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ismerősöd egy nyomi! Tudom, hogy "tömegcikk" de ha szépen karbantartod meg odafigyelsz rá nagyon ki tud tűnni a többi közül. Ha autót akarsz venni nem szabad ilyen ismerősök véleményére adni. Ezt gyakorlatból is tudom, mert én is F Astrát akartam venni 1-2 haver egyből rázendített, hogy ronda, szar, gyenge, régi,.. Nem hallgattam rájuk. Aztán megvettem az F Astrámat azóta ők kussban vannak és Simsonnal járnak. :D
2012. márc. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

swift? Ne röhögtess!


Az astra egy strapabíró, megbízható autó!

2012. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 pagan ***** válasza:
a swift egy fos az igaz,de az astra mitől lenne jó?se jó se szép,és mindenkinek az van,a világért se kéne,most ne a hiper szuper tuningról beszéljünk mint amit 1 mutatott,a legtöbb utcai f egy rakás trágya,ez az igazság(tapasztalatom is)
2012. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A Swift sokkal gyengébb. Soha nem bíznék meg benne.

Az 1.4, 1.6 nagypapás Astra, főleg, ha meg van terhelve. A dízelről inkább ne is beszéljünk. Szóval, ha jól gyorsuló autót akarsz, akkor tényleg az egyik legrosszabb választás.

Viszont 19 éves Astrával voltam már Londonban, Hamburgban, Lengyelországban, Münchenben és még belföldön is használom és nincs igazán baja.

A karbantartásra sem túl igényes, 1 év szervizelést ki lehet hagyni, ha úgy állsz anyagilag, nem érzi meg.

Vannak pontok, ahol rozsdásodik, kerékíveknél, és az üzemanyag betöltőnél. Itt azt lehet csinálni, hogy eső után kicsit nyitva hagyod, hogy kiszáradjon és akkor nem lesz rozsdás. Sajnos, ezt kevesen tudják.

A motorral 80 ezernél átég valami tömítés, lehet érezni a kipufogógáz szagán, ezt azonnal meg kell csináltatni, különben tönkremegy a motor. Más baja nincs. Az antenna szokott beesni, de az csak ronda, kárt nem okoz.

Garázsban volt tartva végig.

Szerintem ezerszer jobb autó az Astra, mint a Swift. Ha valaki nem szereti az ilyen nagypapás autókat, akkor vegyen egy olasz, vagy francia autót, amiben öröme lesz, még ha néha javítani is kell, de ne Swiftet, ami igénytelen és ha 30 - al nekimész valaminek akkor úgy kanalaznak össze.

2012. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Viszont 19 éves Astrával voltam már Londonban, Hamburgban, Lengyelországban, Münchenben és még belföldön is használom és nincs igazán baja"


Szia! Megkérdezhetem, hogy pontosan milyen olajat használsz és milyen gyakran cseréled?

Köszönöm.

2012. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A nagypapásat úgy értette, próbálom idézni: szar mert nyúlós takony az egész futómű, meg az egész kocsi szar. Jól fogyaszt, 1,4 60Le eljár vidékre 5,5 körül vele a srác is, de azon kívül azt mondta nem jó, olyan mint egy hajó, dől meg minden.
2012. márc. 5. 21:48
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a swiftet miért kell lehúzni! Az is teljesen megbízható, strapabíró autó. Az enyémben 180 e. km van, de még nem kellett hozzányúlni! Minden alkatrésze még eredeti! Jajj, bocsánat! Tavaly cserélni kellett rajta egy gumiharangot, az már utángyártott :-(

Másrészt a swift mellett második autóként hajtottam én is 1,4-es injektoros astrát, de az egy óborzalom volt a swifthez képest!!! Lomha, mint a dög, a gázadásokra csak némi gondolkodás után hajlandó reagálni, mindezt 8,5 literes fogyasztás mellett! Ja, és rozsdásodik, mint az ördög! A swiften 16 évesen nem látok még rozsdát!

Lehet, hogy maga a motor tényleg gyengébb (ha csak a számokat nézzük), mégis sokkal fürgébb, könnyebben kezelhető, sokkal kezesebb, mint az astra.

Persze elismerem, hogy törékenyebb is. Ennek ellenére nem adnám a swiftemet egy astráért!

2012. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!