Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Legális Motorcsere? Mennyivel...

Legális Motorcsere? Mennyivel húznak le? Megéri?

Figyelt kérdés

A következő lenne a "problémám":


Kocsiban lenne egy motorcsere! Sor4 1.8-am van ezt cserélném Sor6 2.5-re!


Eredetiség vizsgáztatnám,Műszakin átlehetne csúsztatni(mindenre van megoldás) ha nem lenne lepapíroztatva a motorcsere!


Mennyibe kerülne legálisan megoldani a motorcserét az én esetemben?? Megérné?


Eredetiségvizsgát/Műszakit megoldanám ,igazából attól félek hogy ha megállít a rendőr és felnyitja a gépháztetőt akkor megfog nagyon büntetni vagy még KPM-re is küldhet emiatt vagy a Forgalmim elveszi!?

Mekkora ennek az esélye??


Még egy kérdésem lenne:

Hogy ha típus azonos motort rakok bele akkor az mennyibe lenne? (még egy megoldás lenne: jelenlegi sor4 1.8 helyett egy erősebb sor4 1.8-at tennék bele)?!


Nagy szükségem lenne a segítségekre! Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. márc. 12. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ááá! Felejtsd el a papírozást! Abszolút kivitelezhetetlen, ha mégis az lenne, akkor meg sokszor annyiba kerülne mint a bömcsi:)
2012. márc. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Valahonnan ismerjük egymást?! :D vagy csak a megemlített "motortípusból" jöttél rá hogy Bömös?! :D


Amúgy igen: M40B18 (1.8i) helyett egy M43B18 (1.8iS)


vagy M20B25 menne bele! ;)

2012. márc. 12. 21:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy bömbi, de tényleg felejtős, ha meg is tudnád oldani k*rva sok rohangálásba meg hajszálba és meg több pénzbe kerülne.
2012. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Állítólag ha típusazonos motort tennék bele (pl: megvenném az M20B25-öt és adásvételibe M40B18 motorszámát írnánk) akkor elvileg csak a forgalmit kell cseréltetni + egy kisebb illeték díjat kell fizetni?? Ez igaz lehet?
2012. márc. 12. 22:05
 5/14 anonim ***** válasza:
Passzolom, de az úgy közokirathamisítás, ha buksz vele akkor elég rendesen. Talán az lenne megoldható hogy belerakod a B25-öt, aztán "csináltatsz" egy AF-es motorszámot neki, akkor viszonylag olcsón megúszod (szerintem némi zsebpénzzel el lehet intézni hogy megcsinálják, nem tudom mennyire nézik a dolgokat), ha meg esetleg valakinek feltűnik akkor ugye a hatóság baszta el.
2012. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Most ,hogy mondod erről az AF-s alvázsz. -ról hallottam már!! (Bár külföldre ilyenkor már nem lehet kimenni az autóval)


Tényleg jó lenne egy M20-as moci ,csak a legnagyobb félelmem hogy ha levillog a police és megnézi a motort nagyon megvág érte!!! (Azért a fekete/sötétített BMW-ket szeretik meg-meg állogatni) :( :(


Valószínű bukott ez a motorcsere téma??!

2012. márc. 12. 22:14
 7/14 anonim ***** válasza:

Sima rendőrségi ellenőrzésnél én még nem láttam olyat hogy a motort nézték volna, sőt, konkrétan én is jártam fél évig M20B20 helyett M20B25-el :) Sosem volt belőle gond, 2x állítottak meg, műszakira visszament a B20, aztán készen lett a B25 eredeti kasztnija, és megoldódott a dolog. :D


Viszont ha ilyenben gondolkodsz cserés a hajtáslánc is, kisebb motornál rövidebbek az áttételek, nálam nem okozott nagy gondot, de nálad már problémás lenne.

2012. márc. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az nem gond (jó szerelőm van aki segít , anyagár nem nagyon számít,és amit jelenleg tudok mocit azt mindenével adják)!


Egyedül a hatósági dolog izgat! :)


Hát.. egy próbát megér (szomszédba van egy nyomozó őt még megkérdem mennyire rizikós az ilyen)!


És köszi a válaszokat Bimmertárs! :)

2012. márc. 12. 22:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Elég egyértelmű volt, hogy bmw:)

Nem lesz ebből probléma! Mások is így csinálják!

2012. márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nekem volt motorcserém, a következő a helyzet vele, elősszőr is kell egy szerelő aztán, kell egy papír amin rajta van, hogy honnan van a motor, ez egy hivatalos papír, milyen autóból szedték ki alváz szám stb. minden kell, azután kell neki egy műszaki vizsga, aztán ha az is megvan akkor kész is vagy. Nem olyan vészes, de költséges!
2012. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!