Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel omega A ABS mitől romlik...

Opel omega A ABS mitől romlik el egyiknaptól a másikra?

Figyelt kérdés
Egy '93-as opel omega 2. 0i tulajdonosa vagyok, és a problémám a következő: Egyik nap igen saras helyen közlekedtem, igen gányul is nézett ki szegény, és aznap estig míg letettem, tökéletesen működött az ABS. Viszont másnap reggel mikor beindítottam, már a lámpa fixen világított, és azóta 1-2 alkalommal elaludt, de esetek 99%-ba inaktív a rendszer, és világít a lámpa. Se nem volt erő behatás, hirtelen fékelés, kátyúzás, csupán este még működött, reggel már nem. Mi lehet a probléma? remélem kapok választ a diagnózisra, és megoldódhat a dolog.
2012. márc. 13. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyik abs jeladó kábeleddel van gond.

Filléres tétel!

Azért gondolom mivel egyszer működik egyszer nem. (tipikus jeladó hiba...)


Unixban, bárdiban kapsz ilyen alkatrészt.

Viszont egy jó maszek szerelővel előtte érdemes megvizsgálni őket!

2012. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja, és ez kátyúzás és egyéb behatások nélkül is tönkremehet! Megreped a szigetelése stb...
2012. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ezekszerint az elkoszolódás nem tarthatóvalószínűnek?

Ahogy én néztem az érzékelőt, bele van talán építve a kábel, a másik végét nem sikerült megtalálni (követve a kábelt)

2012. márc. 13. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kis érzékelő koszolódás is elég ahhoz, hogy bedobja hibának az abs-t. Viszont ha valahol meghasad a kábel akkor és víz éri akkor is tönkremegy a jeladó. Ezt pontosan csak szerelő tudja megmondani.


Az viszont jó hír, hogy valószínűleg nem az Abs tömbbel van gond!

2012. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A koszolódást nem hiszem. Ezek általában induktív vagy Hall-elven működnek. Persze lehet, hogy egy vasércbányában rallyztál, ezt nem tudom :)
2012. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!