Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik lenne jobb választás?

Melyik lenne jobb választás?

Figyelt kérdés

1,Opel Omega B 1994-96 2.0 16V 136Le 185Nm 4henger 1440kg


2,Bmw 320i E36 1992 2.0 150Le 190Nm 6henger 1300kg


Fogyasztás,felszereltség kb egyforma,mindkettő tetszik bár az omega talán kicsit luxus autós fíling.Első autóm lenne,fontos hogy sedan legyen és hátsó kerekes később szeretném majd tuningolni is mint motorikusan mint külsőleg.Sokat nemvárok egyiktől sem tudom kb hogy mehet stb.Melyik lehet a kettő közül a jobb választás?A bmw kicsit drágább.Esetleg más hátsókerekes sedan fél milió körül van?



2012. márc. 16. 00:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az Omega hajó fíling, a BMW szűkebb, feszesebb, sportosabb. Egyikből se lesz könnyű jót találni, de amelyikből sikerül azt vedd. Költeni mindkettőre fogsz az garantált.
2012. márc. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igen úgyvalahogy a bmw sportosabb az opel kényelmesebb nagyobb...váltóban is teljesen más az elosztásuk az opelé sokkal hoszabb ezmiatt rosszabbul is gyorsul.Hát ez attólfügg milyen sikerül találni milyen volt az előző tulaj..ha sikerülne egy szép karbantartottat kifogni akkor arra nemsokat kéne költeni max a szokásos gyertya,szíj,szűrők,olajcsere...későbbiekben lengéscsillapító,fékbetét,kormányösszekötők,csuklók stb dehát 20éves autók mégiscsak...ne rohadjon az a lényeg :)
2012. márc. 16. 01:28
 3/12 anonim ***** válasza:

2.5 benzines 6 hengeres Omegát nézegess még. Nekem volt,full extrás,imádtam! :) 170 lóerő,már nem kell tuningolni. :)

(de sokan a Bmw-t fogják ajánlani,úgyhogy nem érdekes mit írok) :)

2012. márc. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nagy a család - Omega.

Ha magadban autózol inkább - BMW.

Ez ilyen egyszerű.

:p))

2012. márc. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha tuningolni akarsz és nincs család akkor BMW. Az omegához kevés a 2000cm. Nekünk volt 2,5-ös automata, nem ment jobban (vagy nem volt észrevehető) mint a 2000cm automata vectra.
2012. márc. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"

Első autóm lenne,fontos hogy sedan legyen és hátsó

"


Legnagyobb jóindulattal mondom: aranyszabály, hogy első autónak nem veszünk drága/nagy teljesítményű verdát, pláne nem hátsókerekeset. Pár év után, némi gyakorlattal már esetleg.



"

kerekes később szeretném majd tuningolni is mint motorikusan mint külsőleg.

"


Minek akarsz tuningolni? Átlagos esetben 100LE bőven elég, 130LE már úgy egész jó. Vezettem 200LE-s autót, hát ott már igencsak figyelned kell és erőszakkal visszafogni magad hogy ne csinálj hülyeséget. Könnyű elszállni ezekkel ha elkap a hév (lásd a havonkénti 1 lambo balesetet).


"

Sokat nemvárok egyiktől sem tudom kb hogy mehet stb.

"


Sokat nem vársz? Basszus 130 LE bőven több mint elég mind városba mind pályára. Eleve is ekkora teljesítményt valójában ki sem tudsz használni. Persze lehet száguldozni, de ne feledd hogy most a büntetési tételeket igencsak szépen felnyomták...


"

Melyik lehet a kettő közül a jobb választás?

"


Én BMW ellenes vagyok főleg az ár/érték aránya miatt. Itthon irreálisan túl van árazva ahhoz képest hogy mit tud. A linkelt két modell között is az Omega újabb és még a saját elmondásod alapján is kicsit talán jobban felszerelt, amúgy pedig minden más paraméterükben közel azonosak. Vagyis a BMW drágább. Ha tuningolni akarsz (ténleg értelmetlen) nézegesd hogy kb. mennyibe fog kerülni, vélhetően az opelhoz minden olcsóbb lesz.


Sok leharcolt bömös van, figyelj oda mielőtt bármelyiket is megveszed, mert aztán a gatyádat rá fogod költeni ha szart veszel!


"

A bmw kicsit drágább.Esetleg más hátsókerekes sedan fél milió körül van?

"


Akkor meg pláne opel.



Jótanács: azt is számold ám bele, hogy 2 literes mocival nem lesz túl olcsó a fenntartása neki fogyi és biztosítás miatt! Szerintem a 10 litert mindkettő benyeli szó nélkül, pláne ha tolod neki. Ha még tuningolni is fogod, a fogyi érték akár 12-15 literig is elmehet és a benzin csak drágább lesz!

2012. márc. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen lehet kicsit drága első autónak de minek vegyek egy roncsot? inkább gyűjtögetek valamelyikre mégis jobban megéri.Hátsókerékről nemadok néha jó szórakozgatni.Igen de hiába a 130ló meg 150 soknak hangzik de ekkora kasztnival felsem tűnik túl kevés a súly lóerő arány,egy kis civic-nél ugyanez már elég durca.Tuning alatt értem a külső kozmetikázást és ha beválik és jólesz esetleg egy turbosítás,8-9L között kajálnak átlagos használattal de turboval sem enne többet eléggé lábfüggő.Fiatalvagyok még és az omega tényleg inkább családi autó,költeni szerintem mindkettőre kell,bár talán egy opel megkíméltebb mint egy bmw...hát egyenlőre még erősen gondolkozok...nemtúlsok klímás és felszerelt 320ast találni,de ebből is kilehet fogni családi autónak használtat ami talán nincs megölve.
2012. márc. 16. 13:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Még annyit hogy a nagyobb köbcenti nem jelent feltétlenül nagyobb fogyasztást.

A 2000cm vectra kevesebbet evett pályán 130-nál mint az 1,6-os seat cordoba.

Hosszabb az áttétel és sokkal kevesebbet forgott a motor.

Rendszeres városi használatnál lehet hogy jobbra jön ki az 1,6, de ott én ritkán használtam.

Ja és nem volt az az idegesítő bőgés a motor felől.

2012. márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az meg hogy ne vegyen első autónak erőset majd később, hát ez nem állja meg a helyét.

Azért az átíratás meg egyebek sem 2 forint,plusz ha megveszel egy autot abban igyekszel kicserélni mindent.

Nincs értelme cserélgetni az autot annak aki nem áll úgy anyagilag hogy lazán megtehesse.

A 170 lóerő sem volt egy eget verő teljesítmény.

Meg attól is függ mekkora kaszniban van.

Az csak annak nagy aki egy 1,4-esből ül át.

Simán lenyomható vagy uralható

2012. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát igen a kasztni...hiába 150-170ló a teljesítmény tömeg arány miatt észre se venni.
2012. márc. 16. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!