Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra g vagy Skoda...

Opel Astra g vagy Skoda Fabia? Melyik a jobb választás szerintetek? és miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 16:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Astra G
2011. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
golf
2011. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem Fabiam van, tesómnak g astra.

astra mellett: nagy, tágas, csomagtartó óriási, könnyen kezelhető beltér. szervízelés, karbantartás nem túl vészes.

ellene: lomha, főleg, ha 1.2 1.4 es motort választasz! sokat eszik.


fabia mellett:

szép beltér, dinamikus, gyors ( inkább dinamikus, nem sebességre írom gyorsat), csekély karbantartás kell hozzá. fogyasztásban szép. ( gyári 5,5-6ot simán)

ellene: kicsi a csomagtartó, kicsi utastér főleg hátul.


neked kell eldöntened, mire kell az autó...


nekem mind2 tetszik, de az új fábia nem!!! a régebbi az igen.

2011. aug. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:

Astra G. Caravan,(kombi) 2003-2004 évjáratú vagy ezeknél újabb!

Szívből merem ajánlani, nekem már volt és most is van egy 1.4 benzines, lomhaságra utaló jelek nincsenek,dinamikus.pörgős, és egyáltalán nem eszik sokat, mivel már ECOTEC motorral vannak felszerelve (újabb Astrák H-OPC), így a kombi 6-6.6 liternél nem fogyaszt többet, ráadásul nagy űrtartalmú csomagtér, kényelmes ülések, igényes műszarfal,stb...Ellenben a Skoda sem egy rossz autó, viszont kicsi az utastér,csomagtartó stb... Motorikusan szintén nem rossz, bár azért nem ér fel egy OPEL motorral,gyakrabban kell olajat cserélni, igaz itt, az OPEL kényes az olajra.. Én ezt ajánlom, mert ismerem és szerintem megbízható típus. Opel, mely nem kop el! :)

2011. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Én Astrát vennék.Nekem külsőre is jobban tetszik mint a Fabia.Anyáméknak van Astrájuk,és minden tekintetben elégedettek vele,és 6 litert fogyaszt.Szerelni még sose kellett,pedig nem új autó.Nekem Opel Corsám van,tesóméknak Fabia-juk.Egy évjárat,de nekik több gondjuk van a Skodával,mint nekem az Opellal,pedig mindketten figyelünk rájuk.Amúgy ennek ellenére a Fabia is elég jó autó.Mondjuk,én Opel szerelmes vagyok,régebben volt egy Opel Vectrám,és hiába volt öreg autó,nagyon jó kocsi volt.
2011. aug. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Szerintem is jó autó az Astra,de már unalmas egy kicsit,mert nagyfaternak olyan volt 3 évig és havernak is olyanja van.Vezetni jó volt,de már eléggé unalmas:S

Amúgy tapasztaltom szerint a Fabianak jobb a fékje és a sebváltója, csak azt nem tudom hogy elég megbízható-e

2011. aug. 26. 19:27
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem is G Astrám van, nem ellene akarok szólni, mert egész jó, de valóban lomha ez az 1.4es akárki akármit mond. De ha a megbízhatóságot akarsz akkor miért ezekben gondolkodsz? Miért nem keresel egyet a '97-'03-ig gyártott Avensisek közül? Akinek van mindenki azzal kezdi az autója bemutatását, hogy MEGBÍZHATÓ. Nem egy verseny autó mégcsak nem is élményautó de tuti választás. Az 1.6 osok főleg. Gyenge de a 2.0es meg 8-10 litert is bevesz. Ha megkérdezik a haverok, hogy ki a szerelőd és szeretnéd azt válaszolni, hogy neked oylan nincs akkor vegyél egy iylet
2011. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha új Fabiaról beszélünk akkor ne is nézegess Opelt, hanem hozd el a Fabiat, fényévekkel jobb autó. Nem is tudom melyik német kutató intézet csinált egy megbízhatósági statisztikát, és a Skoda nagyon elöl volt, ez az Opelről már annyira nem mondható el. Hozzáteszem Opelel volt már tapasztalatom és nem fogott meg, hozzáteszem a g astrát pont egy jó autónak tartom. Szerintem próbáld ki mindkettőt ha, tudod és az alapján dönts. Én azt mondom Fabia
2011. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Astra G szerintem élhetőbb. Minőségibb anyagok vannak belül. A Fabia nekem nagyon kopogós műanyag. Az astra-ban jobban érzed, hogy körülvesz az anyag.


Megbízhatóságra szerintem mindkettő oké, bár a G-s astra szereti enni az olajat 100.000 km felett.


Pörgősebb a Fabia, ez igaz.


Én az astra-t venném.

2011. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
Mindenképpen Opel. (elnyűhetetlen!) És nagyobb a hely benne mint a fabiában!
2011. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!