Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Wartburg 353-nak mennyi...

Wartburg 353-nak mennyi esélye van beindulni 14 év állás után?

Figyelt kérdés
papám udvarán ott áll a régi wartburgja, még a nyáron azt mondta hogy azt csinálok vele amit akarok, fel szeretném újítani teljesen, rohadni nem rohad, viszont arra azért kivánsi lennék hogy így 14 év állás után beindulna-e még, benzinem van akkum van, kulcsa van a kocsinak
2012. márc. 16. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem az olajat azt még lehet hogy indítás előtt le kellene cserélni, benzin legyen benne, az aksi az meg nagyon jó és hozzá való aksi legyen, és teljesen legyen feltöltve az aksi

amúgy működött az autó mikor letette?

ja de lehet hogy a benzint is le kellene benne cserélni mert nagyon régi, megkezdhette a tankot, tiszta rozsda lehet az a benzin

szerintem ameddig nem cseréled le a benzint addig ne is próbálkozz az indítással

2012. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
benzin nem az autóban van hanem külön, marmonban 95-ös keveretlen (keverni kell bele tudom), az autó a "végső leparkolásig" működött,
2012. márc. 16. 12:03
 3/11 A kérdező kommentje:
a benzin az talán 2 hetes, a babettámhoz vettem egy jó nagy adaggal,
2012. márc. 16. 12:04
 4/11 Tojasleves válasza:
100%

Ha szerencsed van nem rihadt bele a dugattyu a blokkba, akkor indulnia kene, bar en elotte szetkapnam, megtakaritgatnam, mozgo alkatreszeket ellenoriznrm. szettem mar szet simson shule-t, hogz csiga volt a kengerfejben. valahogz bekoltozott.

Opel kadett motorja 4 ev utan kuka, mert az acel dugattyu belerohadt az alu blokkba. meg sem birtuk mozditani. de tudtommal a Waresz vasblokkos.

jo kis moka tavasszal szetszedni, nyarra osszerakni, osszel hasznlni, telire elrakni. igazi penznyelo vallakozas.

2012. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Karburátort minimum szedd le, és tisztítsd ki. Ereszd le a benzint ami esetleg maradt az autóban, nézd meg koszos-e.

Érdemes először egy etetőből (1,5l flakon egy csővel) indítani az autót. Utána foglalkozni a többivel.

2012. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha fel akarod újítani teljesen, akkor ellenőrzés nélkül ne indítsd be.


Egy karbipucolást nyilván megérdemel az "öreglány", én kivenném a gyertyákat és át is forgatnám a blokkot. Értelemszerűen ha nem forog (vagy rendellenesen akad valahol), akkor felesleges megpróbálni indítani, csak több kárt tudsz okozni vele.

2012. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami nem menne:


[link]


Itt van 353 jav. könyv is. Igaz regisztrálni kell, de ingyenes.

2012. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Át ne forgasd!!! Ha ennyi ideje áll, főleg szabadban tuti beette magát a rozsda a motorba, egy letapadt gyűrű törése és matyómintás lesz a hengerfal egyből. Érdemes szétkapni, hengerfejig és alaposan kitakarítani, a karbival, üzemanyag tartállyal, vezetékkel egyetemben. Kb. 1 napos meló, de sok bosszúságtól és főleg kártól megmentheted magad.
2012. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is vedd ki a gyertyát ás lámpafénnyel vagy napfénynél nézz be a hengerbe hogy rozsdás-e a fala. HA nem akkor óvatosan át lehet forgatni gyertyák nélkül úgy hogy egy kis olajat öntessz a hengerbe hogy azért legyen valami kenése is neki. Ha szépen forog akkor karbipucolás, új gyertyák és mehet a móka.
2012. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
az elöttem szólók többségében hasznosat mondtak, még annyival kiegésziteném,hogy csak érdemes lenne inditás elött szétkapni a motort/tényleg nem egetveröen nagy meló hála a szocializmusnak/ugyanis a wartburgban golyoscsapágyak vannak a fötengelynél és valoszinü, hogy ennyi idö alatt már beálltak.
2012. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!