Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek maximum 2...

Milyen autót vegyek maximum 2 millióból? (részletek leljebb)

Figyelt kérdés

Természetesen használt autók jöhetnek szóba. Benzinesre gondoltam, mivel nem mennék vele minden nap sokat, csak egy héten egyszer-kétszer 100km körüli távot. Fiatalos és elegáns autó fele húzok, mivel én is fiatal vagyok még (27). Öt ajtóshoz ragaszkodom, 1.6 motor lenne sztem a legmegfelelőbb.

Első saját autóm lenne. Amik tetszenek: Astra H, Golf 5, Mazda 3.

Javaslat, tanács, ötlet? Nagyon szívesen meghallgatnék pár hozzáértőt és tapasztalt autótulajdonost. Köszönöm!


2012. márc. 17. 22:41
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Nem, valószínűleg nem érné meg nekem sem. Nem vagyok csóringer, de vannak azért kiadásaim minden hónapban, mint mindenki másnak, és jó lenne optimálisan belőni valahogy azért.

Szóval ha csak nyűg a dízel, elhiszem. Egyébként tetszik a mazda 3-as.


Oké, h lámpabúra, de ez nem amolyan egyedi különbség, hanem egyszer ilyen, egyszer olyan, amiket nézegetek.

Olyasmire tudnék gondolni, mint a H astrában a hátsó lámpa. A régebbinél az index tejes fehér, a faceliftnél már inkább átlátszó.

Ezért kérdeztem rá, hátha tudjátok.

2012. márc. 18. 16:19
 22/31 anonim ***** válasza:
Én a Mercedes E270 CDI-re szavazok, de az e-osztály önmagában nagyon jól sikerült.Kényelmes, elegáns autók, én bárhová el mertem indulni vele, egyszerűen érzed, hogy biztonságban vagy, 130-nál még olyan, mintha egy átlag népautóval mennél 70-80-as tempóval.A fogyasztás(manuális váltóval) olyan 7-12 liter közé esik(a 12 litereshez már tényleg kell minimum a 270-es).Egyedül az öthengeres motor hangját kellett megszoknom(buggy-buggy-buggy-buggy)
2012. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Opel Signum?


[link]

2012. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Mephisto666 válasza:
Sok autót vezettem már közöttük 5-ös, 6-os illetve régibb golfokat. Az 5-ös golffal annyi a gond, hogy az 1,6-os motor kicsi bele, lomha és nagyobb gumikkal sokat fogyaszt. Megbízható mivel német, alkatrész viszonylag megfizethető. Az opellel nincs gond, német autó viszonylag jó és az alkatrész sem drága, de elég fapados. De a legjobb a Mazda 3. Bivalyul megy, fogyasztása jó, felszereltsége is a legmagasabb és az ár érték arány is ennél az autónál a legjobb. A szervizelés sem annyira költséges. Ajánlom, hogy a keresetedtől függetlenül vedd figyelembe az elegancián és a fiatalos külsőn kivül ezeket a szempontokat..mert manapság ezekkel lehet okosan bánni.
2012. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Köszi utolsók, mindenki!

Az Opel Signum nagyon szép, de a Mercivel együtt nekem már túl nagyok. A Mazda3-as is még határeset a szedánban, hossz tekintetében, de az valamiért nagyon megfogott.


Mephisto666: köszönöm a válaszod, pont ehhez hasonló kommenteket várok, ugyanis az ilyenekből, már át tudok libbenni egy konkrét típusra.

Valójában én olyan vagyok, akinek nem annyira fontos, h most nagyon menjen, meg széthajtsam, meg ahol lehet tuningoljam. Ilyen téren, nekem megfelel a gyári állapot. A mazda 3 minden szempontból megfelel az elvárásaimnak, teljesen megfogott külsőre, és nagyon kevés rossz dolgot hallok róla.

Ha sikerül kifognom egy jó állapotban lévőt kétmillióig, akkor sztem ő a nyertes. Sajnos itt meg kell húznom a határt. Ha nem találok, akkor keresgélek tovább, valószínűleg 5-ös golf, vagy astra irányába.


Addig ha bármi eszetekbe jut, ne habozzatok megírni, bármiről is legyen szó! :) Köszönöm!

2012. márc. 19. 20:50
 26/31 anonim ***** válasza:

Ha bejön a szedán forma érdemes ezen autókat is megnézned, bár némelyik kicst nagyobb mint az általad favorizált kompakt autók, de lehet hogy a végén még valamelyik ezek közül tetszik meg:


Nissan Primera: [link]

Citroen C4: [link]

Volvo S40: [link]

Peugeot 407: [link]

Mitsubishi Lancer: [link]

2012. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

A volvo nagyon szép! A többit már nagynak találom. :)

Amúgy inkább kompaktra gondoltam, ezért is van versenyben az ötös golf, meg a h astra, csakhogy nézegetve a mazda 3-at a sedán sokkal szebb, nekem legalábbis, mint a lépcsős. :) Lehet, h ez egy ilyen egyszer dolog. :D

De köszi! Ha van s40 jó állapotban 2 millióig, azzal is nagyon elégedett lennék.

2012. márc. 19. 21:39
 28/31 anonim ***** válasza:
kb már tizedjére írod le, hogy a mazda3 milyen szép meg milyen jó ,akkor szerintem itt nincs miről beszélgetni...
2012. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Háhá. :D

Igen, jogos!

Egy baj van, h kevés a választék. Használt autón most hirtelen találtam kb. 1 mazdát, amit érdemes lenne megnézni.

5-ös golfból viszont 5-öt is, ami felettébb kecsegtető.

2012. márc. 22. 17:12
 30/31 A kérdező kommentje:
2006-os Mazda 3 1.6 lett a vége!
2012. ápr. 16. 22:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!