Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit ajánlotok?

Első autónak mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék vásárolni kb 500.000 ft-ot szánnék az autóra (+egyéb költségek) viszonylag biztonságos kocsi kellene jó fogyasztással egy kezdő férfi sofőrnek.
2012. márc. 19. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Opel Vectra a

Jól átnézve persze és nem széthajtva....


2000cm3 est ajánlom.


Régi kocsi igaz,de kezdésnek tökéletes.

Fogyasztása a nagy cm3 ellenére rendkívül jó.

2012. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift. Olcsón ki fogsz jönni.
2012. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 ezen a vectrán már én is gondolkodtam mennyire szervízigényes?

#2 swifttől már beparáztattak a biztonságát illetően.

2012. márc. 19. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Swift nem rossz. Minden autó össze tud csúnyűn törni. De ha megnézel egy 2000-es Swiftet nagy valószínű hogy piros matricás az az szmogriadóban nem járhatsz vele.


Nézz Seat Ibizat. Azok is jó gépek.

2012. márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ditta323 ***** válasza:
Opel Vectra, Mazda 323 vagy 626, esetleg Honda, vagy Volvó.
2012. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Vectrát én is megerősítem. Elnyűhetetlen, több száz ezer kilométert megtesz, egyetlen hibája hogy rohad a sárvédő íveknél de azt egyszer megcsináltatod és kész, 1.7 dieselt vagy 2 ezer benzint ajánlom.

B Vectrát is nézd meg nekem olyanom van, 345 ezer kilométer van benne soha nem nyúltak hozzá és megy. Ez is rohad a sárvédőíveknél de ugyanolyan megbízható, max az elektronikai bizbaszok(ablakemelő, kijelző) romlik el de pár ezres tételek, és egy hihetetlen kényelmes kocsi. Ennek a két autónak a fő baja a váltó, a rudazat már gyári állapotban is szar volt, de megszokás kérdése.

Ezen kívül ajánlom még a Passat B3-at ala disznópassat,

golf 3-at, astra F-et, a legjobb állapotút vedd meg:)

2012. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A swift egy nagyon megbízható autó, csak ugye ha törik akkor csúnyán törik. De nem csúnyábban mint bármelyik másik 89'-ben piacra dobott kisautó. Mivel hogy a régi swiftet 89'-től kezdték gyártani. A 96' utániaknak már van légzsákjuk és az ajtókban is találhatóak plusz merevítések. Ja és az hogy piros matrica van rajta az csak egy szokásos magyar idiotizmusnak köszönhető. Link: [link]

500.000 Ft-ért már igen jókat lehet találni. Javaslom az 1.3-asat mert az semmivel nem fogyaszt többet mint az 1.0, viszont jobban megy.

2012. márc. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak valami cifraparaszt égeti mgát opelekkel, persze bóvlilandban ez is megteszi, biztonság pedig a Mercinél, meg a Volvónál kezdődik. Autót meg nem kapsz 500e-ért, de olyat ami A-ból B-be visz igen.

Én pl a VAG konszern kisebb tagjai közt nézegetnék, ékegyszerű olcsón fenntartható gépek.

2012. márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki tud biztonságosan vezetni és nem aszfaltbetyárkodik akkor nem mindegy mit mutatnak a töréstesztek...Az Opel meg miért lenne égő?A mercit ebben az árkategóriában 10-20 at is benyel amíg a vectra 140 en (közúton) eszik 6-7 et...


Pl:A mi A-s Vectrank 89'es jártmány volt és horvátból (split) egy full tankkal (60L) hazajöttünk átlag 140 es sebességgel telepakolva 3 személlyel.Igaz ki lehet fogni szart is,de jót is.A rohadásról meg annyit,igen eléggé rohadnak a sárvédőnél.Pl: a C20ne motorral pakoltak (benzin),,megölhetetlen" bátran ajánlom.De csak is a 2000cm3 est.

2012. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!