Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 vagy Honda Dio AF 18?

Simson S51 vagy Honda Dio AF 18?

Figyelt kérdés

Simson pozitívumok:

-Nagytestű,motor formája van

-Kiválóan szerelhető,olcsó

-Egyszerű felépítés,kapcsolási rajz,egész szép motort lehet belőle kihozni

Simson negatívumok:

-Drága a benzin(2 ütemű olaj is kell bele)

-Könnyen el lehet lopni

-Kicsit lenéznek vele(?)

-Eléggé lábfájós vagyok, ezért nem jó rugdosni

Honda pozitívumok:

-Szép forma

-4 ütemű, ezáltal olcsóbb a fenntartása

-Elektromos indítás(nem kell rugdosni,csak ha rossz az önindító, azt túlélem), nehezebb lophatóság

-Tökéletes tuningalap

-Honda, ezáltal nagyobb is kicsivel a presztízse

-Olcsó

Honda negatívumok:

-Eléggé kistestű, inkább a nagyobbak tetszenek

-Drágább a szervizelése és az alkatrészek

-Bonyolultabb,mint a Simson

Melyiket ajánlanátok? Tippeket, tapasztalatokat, tanácsokat fogadok a legszívesebben.

Köszönöm a válaszokat! 13/F



2012. márc. 21. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
hat szerintem inkabb Honda Mogyoro.
2012. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Először is: egyáltalán nem égő Szimóval mászkálni! Nem egy sportgép, de úgy szolgál ahogy kell.

Másodszor: két Diót nyírtam ki, harmadszorra vettem egy 3YK Jog-ot. Klasszisokkal veri a Hondát! Az Egütől vettem hozzá egy 70-es hengerszettet mindenestől 40.000.-forintért, most kilencvenet megy és tolni kell az orrát ha húzod neki! Ha robogózni akarsz, akkor fekvőhengeres Minarelli blokkosban gondolkodj!


Üdv.

2012. márc. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A Honda dio af18 2 ütemű különolajzású. Jó útra való mert a kereke elég kicsi ,kátyús vacak utakra a Simson jobb. A robogó mellet szól az egyszerű kezelhetőség ,ruhád cipőd nem szennyeződik úgy,de egyik sem egy erőbajnok.Simsont is lehet tuningolni, de ha Simsont akarsz meg kell tanulnod szerelni is,a Hondánál ez annyira nem fontos,bár ezek a diok sem mai csirkék, viszont össze vannak rakva jól..
2012. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Bocsánat,valami derengett hogy 2 ütemű, de nem jutott eszembe.Mivel suliba és térre mászkálásra lenne, így ez mindenképpen pozitívum,hogy nem koszolódik be a ruhám.Milyen Minarelli blokkos robogók vannak? A Jog-on gondolkodtam, de aztán elfelejtődött, most újra előveszem ezt a típust. Azért nem nagyon szeretnék Simsont, mert nem szeretném minden héten szerelni és mi lenne ha elcseszek valamit..
2012. márc. 21. 20:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Elmondom neked hogy ha simsonnal mész akkor sem koszolódik be a ruhád, ha csak nem hagyod sáros mocskosan!Nem olyan drága az a 2t olaj ám bele nehogy azt hidd, én még mindíg 1200ft-t veszem az 1 litert és nagyon sokáig elég ám. Arról nem is beszélve hogy most etanollal üzemel :D :P és semmit nem állítottam rajta ,egyedül az olaj bekeverését kell hozzá megtanulni mert ugye etanolba nem oldódik ,de ez nem probléma :D
2012. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
jah és jampizni szerintem a szimó a jobb, ráadásul ha terepre akarsz menni mert olyan kedved van akkor lehet vele :P
2012. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
bocsi,megint én vagyok :D , lopásgátlásnak lehet bele kulcsot tenni amivel megszakíthatod az áramkört +kormányzár vagy csinálsz rá kerékzárat. PL. az enyémen olyan van hogy megállok és a vázon van egy fix elfordítható rúd ami kulcsos. elfordítom beakad a küllők közé kiveszem a kulcsot aztán ha vinni akarják nem fog elfordulni a kerék...
2012. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 simsonos3 ***** válasza:

Simson általános karbantartás egy karbi pucolás. (persze ha jó állapotút veszel és úgy is használod)

Dionál meg ha valami gubanc van akkor ahhoz ki kell nyitni a pénztárcád, a szerelönek is meg az alkatrészhez is...


Szóval szerintem a simson!

Ráadásul szerintem a a hangja egy kávédarálónak ( bocsánat DIOdaráló :D )össze nem hasonlítható egy simsonéval, simsoné szebb sokkal!

És ha picit hülyülni akarsz vele akkor lehet, két személlyel is szépen megy persze ezt hivatalosan nem lehetne :D

2012. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Itt a milyenség a függő. Hiába Simson egy Simson ha agyonra el van állítgatva, kötözgetve, kókányolva... akkor egy tragacs, de a jó Simson, hát igen a jó Simson örök :)g. Én is a Simson híve vagyok és tudom, hogy ettől jobb motort nem alkottak még, nem érdekel akárki akármit mond, sok alkatrész van hozzá, strapabíró, motor formája van, megbízható stb. Egyszerűen nincs jobb motor, van nagyobb van erősebb van komolyabb de olyan motor mint ez, ami minden motoros, múltjában ott van, és ha ráül előbújik az emberből a legjobb pillanatok egyike, olyan nincs. És ne mondja azt nekem senki, hogy egy robogó jobb még ha 4 ütemű is, mert nem egy motor javításban volt szerencsém részt venni és tudom ,hogy 2000km-t nehézkesen futnak a mai robogók aztán fúratás, egy jó Simson meg 30.000 km utána köhög belassul, kikopik de még mindig megy, mert ezt motornak hívják. Egy szaros robogó, az mi mire jó a nagy semmire. Nézni arra esetleg, mert egyrészt nem megbízható, másrészt meg ha baj van vele akkor lehet gombolni a buxát. Nem azt mondom, hogy egy jó Simsonra nem kell költeni, hogy jó legyen, de az meghálálja. Az is csak mesebeszéd, hogy minden ember megtudja csinálni a Simsont, igen valamilyen szintig, de utána mit kezd vele. Van neki egy villáskulcs készlete és kész és meg van oldva minden szerelés? Nem érteni kell a Simsonhoz is, jól össze kell tenni utáni van az embernek jó motorja. Részemről ennyi.
2012. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Hát akkor elkezdek nézelődni Simson témában..:)
2012. márc. 22. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!