Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen okból akarja az eladó...

Milyen okból akarja az eladó ilyen módon megkötni az adásvételi szerződést, és milyen hátrányokkal járhat ez a vevőre nézve a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Használt autót készülök vásárolni, találtam is egy jó állapotút, át lett nézetve szakszervizben is és ott is jónak mondták. Az autó egy cég nevén van, az eladó csak használja, tehát az adásvétel köztem és a cég között fog megtörténni.

Az eladónak viszont volt egy olyan kérése, hogy az adásvételi szerződésben csak a vételár felét tüntessük fel a megállapított összeg helyett.

Ennek mi lehet az oka, és milyen következményekkel járhat rám nézve a későbbiekben?


2012. márc. 20. 09:22
1 2
 1/15 anonim válasza:

Adocsalas. A kovetkezmenyeit gondolom sejtheted.


Plusz ha barmi lesz a kocsival es perre mesz, mekkora osszegrol is fog szolni a per? Mit fogsz mondani a birosagon, miert csak a fele van a szerzodesben?

2012. márc. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Valószinüleg a cég felé is csak a fele összeggel fog elszámolni.
2012. márc. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Fogadd el, ha jó a kocsi, ne tökölj apróságokon....
2012. márc. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Engem is felelősség terhel, ha a cég követi el az adócsalást?
2012. márc. 20. 09:47
 5/15 anonim ***** válasza:
hát megkereshet az apeh(NAV) de nem valószínű...1*rű áfacsalás mint sok máshol ahol nem kérsz számlát pl fodrász,kisbolt stb...
2012. márc. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És a vételár nem alapja az átírás bármelyik részének?
2012. márc. 20. 09:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem része. De gondolj bele. Veszel valamit, ki mondja meg neked, hogyha lesz valami az autóval az a vásárlás előtt már köztudott volt vagy sem. Ergó amint te megvetted az autót, onnantól az eladó mossa kezeit.
2012. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Adózás szempontból érdekes az eladónak. Mivel az cég nevén lévő autót eladja, így bevétele keletkezik amiből adóznia kell! Mondjuk 2 millió a vételár de 1 millió van feltüntetve az adásvételin akkor csak az 1 millióból adózik.


A te szempontodból teljesen lényegtelen és semmilyen kockázattal nem jár. Ha tetszik az autó nyugodtan vedd meg.


Egyébként én is ugyanígy adtam el a Passatomat!! :)

2012. márc. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"És a vételár nem alapja az átírás bármelyik részének?"


Az átírás alapjául kizárólag az autó hengerűrtartalma szolgál (köbcenti). A vételárnak semmilyen jelentősége nincs az átírásnál!


Elviszed eredetiségvizsgálatra, majd befizeted a csekket amit az okmányirodában kiállítanak ezután megkapod az új forgalmit és kész. A törzskönyvet postán fogják kiküldeni.

2012. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"hát megkereshet az apeh(NAV) de nem valószínű...1*rű áfacsalás mint sok máshol ahol nem kérsz számlát pl fodrász,kisbolt stb..."


Soha nem fogja megkeresni az nav. Micsoda hülyeség ez?!

Engem se keresett meg pedig ugyanígy adtam el az autómat...

2012. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!