Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit dobna egy nagyobb karbi?

Mennyit dobna egy nagyobb karbi?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adott egy '82-es évjáratú motor és egy 50ccm-es Minarelli P6 blokk. A Blokk teljesen gyári és egy Dellorto SHA 14-15 karburátor van rajta gyárilag. Hivatalos adatok szerint 7LE a teljesítménye. Gondolkozok egy nagyobb 28mm-es karburátor felszerelésén. Lóerőben ez kb mennyit dobna rajta? Gázreakció és nyomaték az szerintem érezhetően megnőne.

2012. márc. 22. 21:04
 1/4 A kérdező kommentje:

egy ilyen gépről van szó


http://www.youtube.com/watch?v=lbamnMrmAoo&feature=related


Ezen egy Dellorto VHSH 30, 30mm-es karbi van meg valami nemtommilyen rendszer, és röhögve kikapja az elejét. Ez az enyémnél egy még sosem tapasztalt jelenség :D

2012. márc. 22. 21:08
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Ha minden belső módosítás nélkül felszerelnél rá egy 28 mm-es karburátort, akkor jó eséllyel be sem indulna (mondjuk a gázreakció és a nyomaték változna, csak épp nem nőne).

Rá kellene jönni, hogy a tuning a valóságban nem olyan, mint a Need for Speed-ben, hogy "megveszem a nagy vezérműtengelyt, beteszem, azt' megy az ótó". Jelen esetben motor. Nem lehet egyetlen elemet cserélni úgy, hogy attól rögtön jó legyen, nem létezik a Nagy, Egységes, Sok Lóerőt Adó Tuningalkatrész.

A kétszer akkora torokátmérőjű karburátor keresztmetszete négyszer nagyobb. Mivel a motor légnyelése nem fog megváltozni (mert nem írtad, hogy a vezérlésbe belenyúlnál), ezért kb. az eredeti légsebesség negyedével fog araszolni benn a levegő. Ez azt fogja eredményezni, hogy a lassú levegő nyomása nem csökken le eléggé, nem tud annyi benzint "felkapni" és amit fel is kap, nem tudja eléggé finomra porlasztani. Te meg majd nézel, hogy "há' mér' nem megy, há' nagyobb a torok!".

Karburátort nem úgy választunk, hogy nagyobb legyen, mint a szomszédé, hanem a motorhoz megfelelő torokátmérőjűt kell használni. Ha ilyen éktelen méretű karbira vágysz, akkor sok felömlős, élesre hangolt vezérlésű, ementálivá reszelt henger kell. A gyári beállításokkal ne is álmodj róla, hogy működni fog, akkor sem, ha átfúvókázod.

2012. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem így gondoltam a dolgot, ahogy te gondoltad, hogy gondolom... :D ennyire nem vagyok hülyegyerek, természetesen a karburátor csere alatt értettem felömlő bővítést, illetve fúrást is mert a kompresszió nem a legjobb(bár roszabb is lehetne) Illetve, ha jól emlékszem, mikor 2-3 éve megbontottam a blokkot, mintha úgy emlékeznék, hogy 4 felömlős a henger, amire van esély, mert nagyon pörgős a motor. Csak nem tehetek róla, hogy annyira lusta vagyok, hogy nem írtam le a karburátorcserével járó tortúrát, úgy voltam vele, hogy ez hozzáértő számára evidens.
2012. márc. 22. 21:27
 4/4 anonim ***** válasza:

50-es motortól nem olyan rossz az a 7 lóerő.

Ha nem kifejezetten a tuning lenne a lényeg, akkor nem biztos hogy hozzányúlnék.

2012. márc. 23. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!