Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 98-as daewoo tico 670 kilo...

98-as daewoo tico 670 kilo 800ccm3 41 loerö 59 newton méter mostanába sokat járok dimbes dombos helyeken és szegénykém nemnagyon birja 4 személyel a emelkedőket?

Figyelt kérdés
emelkedőre való felhajtásnál + gyorsulásnál mi számit jóban a nyomaték vagy a lóerő? Mit ajánlotok 3 4-száz körül ami jobban birja keveset eszik és kibir még egy 3-4 évet? Minimum hány lovas legyen?
2012. márc. 22. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
vissza kell váltani és kész.
2012. márc. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A nyomaték és a váltó áttételezése is sokat számít. Ha katalógusból nézelődsz, elsődlegesen a nyomatékot nézd, másodsorban azt hogy milyen fordulattartományban adja le. Fontos lehet még az autó önsúlya is :)
2012. márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3-4 száz körül jobban jársz, ha megtartod, ha nem akarod, akkor Swift vagy Astra. Mást nem merek ajánlani. Astrából csak 1.6-os vagy 1.4 16V
2012. márc. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ami nagyobb, arra az adók és a fenntartás is nagyobb lesz.


Nálam most van egy 1990-es 1.4-es, karburátoros, ötajtós Fiesta. Meg mint az állat a korához képest (73 LE), 120-ig gond nélkül. Mondjuk a 7,2-7,4 litert gond nélkül megeszegeti 100 km-re.


Igazság szerint a Tico egy miniautó. Aprócska karosszéria és miniatűr motor. Szerintem valami hasonló korú autó 1.2-1.4-es motorral már sokkal jobb menetteljesítményekre képes. Mondjuk amit már írtam is, az a pluszteljesítmény benzinből lesz, szóval érdemes mérlegelni, hogy gyakrabban tankolsz vagy inkább visszaváltogatsz.

2012. márc. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, egy Astra tényleg jó lehet, esetleg Golf 3
2012. márc. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is vezettem ilyen autót, még sík úton két személlyel is harmatgyenge.


„mi számit jóban a nyomaték vagy a lóerő?”

Attól függ honnan közelítjük meg a kérdést.


Ahhoz hogy adott tömeget adott sebességgel fel lehessen húzni, kell egy bizonyos vonóerő, ami végső soron a szükséges teljesítményként lehetne megfogalmazni.


Na most az, hogy ezt teljesítményt alacsonyabb vagy magasabb fordulatszámon tudja teljesíteni a motor, nyomaték kérdése.


Ha egy kevésbé nyomatékos motorral mész fel, akkor lehet hogy csak 2--3-as fokozatban fog felmenni, ha nyomatékosabb a motor, akkor lehet hogy vissza sem kell váltanod.


De hiába nyomatékos a motor, ha kevés a teljesítménye.

Ha meredek emelkedőn egy 50 lóerős, 90 N·m nyomatékú kocsival mondjuk 30 km/órával tudsz felmenni (nem lendületből, alacsony fokozatban, pörgetve a motort, hogy kihasználd a teljesítményt), akkor egy 40 lóerős, 110 N·m-es autó csak kb. 25 km/órával fog tudni felmenni (hasonló körülmények között).

Viszont adott fokozatban a nyomatékosabb autó jobban fog gyorsulni, egészen addig, amíg magasabb a nyomatéka a kevésbé nyomatékos, de nagyobb teljesítmény autóénál.


A nyomatékosnak mondott motorok alacsony fordulaton erősebbek, viszont hamarabb elfogy a nyomatékuk, alacsonyabb fordulatszámon érik el a legnagyobb teljesítményüket, és általában kisebb teljesítményűek.


A pörgős motorok alacsony fordulaton gyengébbek, viszont magasabb fordulaton jobban használhatóak, ott a nagyobb a forgatónyomatékuk, és így nagyobb teljesítményt tudnak elérni.

2012. márc. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyébként én az első választ tartom a legjobb megoldásnak.

Ha nem bírja az emelkedőt, akkor nem bírja, visszaváltasz egyet (ha lehet), vagy lelassulsz kicsit, vagy nagyobb lendülettel mész neki. Bár Tico-val nem érdemes annyira gyorsan menni, mert nem kifejezetten biztonságos autó.


Szerintem 3-4 évre nem érdemes autót venni, főleg nem ennyiért. Nem tudom mi a terved, meg mik az igényeid, de inkább kibírnék még valamennyit ezzel a kocsival, tudomásul véve hogy ennyit tud, és inkább hosszabb távra terveznék, és gyűjtenék valami komolyabbra.

2012. márc. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen a válaszokat akkor marad egyelőre csak előtte erösebb kocsim volt és eléggé idegesitett hogy 3-asba pörög mint ami felakar szálni 4-esbe meg vissza lasul 80-rol 70 re és csak bug (padlogázon is) de tényleg be kell látnom hogy nem erre való....
2012. márc. 23. 11:12
 9/10 A kérdező kommentje:
jah mellesleg föként nem is a sebbeség tartásával van a gondom hanem hogy körforgalom után szinte rögtön van több emelkedő is:s
2012. márc. 23. 11:14
 10/10 Napkiraly ***** válasza:
Tico nem szereti a hegyeket, de 3asban pörgetve felmászik neked 4 személlyel is. Síkvidéken nem rossz, keveset kajál és ahhoz képest dinamikus, ha nem, akkor nem ártana a gyújtást felújíttatnod mert az tönkremegy egy idő után. A karburátor is elronthatatlan
2012. márc. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!