Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mai autóknak miért egyre...

A mai autóknak miért egyre nagyobb a tömege? 10-20 éve még 1000kg alatt is volt sok középkategóriás típus, ma meg a legtöbb kisautó is fölötte van.

Figyelt kérdés
Csak részben magyarázat, hogy a nagyobb biztonság miatt, mert tömeg növelése helyett átvehetnék pl. a forma-1-ben használt technikákat. Azok az autók 500kg-osak, mégis gyakran karcolás nélkül szállnak ki belőle a versenyzők egy 200-250-es sebességű becsapódás után.
2012. márc. 25. 10:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Már említették előttem a Moszkvicsot (nekem is van egy veterán) és a Trabantot is. Én már láttam vagy 20 évvel ezelőtt Trabant - Moszkvics ütközést... hát a Trabit utánfutón vitték el a Moszkvics meg csak behorpadt kissé és ennyi!
2012. márc. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Csak ugye tudod, hogy azt az energiát amit a gyűrődési zóna nem nyel el, azt a belső szerveid fogják? Egy leszakadt vese itt, egy belső vérzés ott...
2012. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Régen az emberek nagyjából örültek ha eljutottak A-ból B-be, ma pedig már az esti bevásárlásnál is legalább 2 bevásárló kocsinyi cuccot akarnak bepakolni -> nagy csomagtér kell -> megy a számháboró. 1 cm-el nagyobb autó akár 50kg-val is növelheti az autó tömegét, mert ügye minden alkatrész nagyobb lesz egy centivel, és sokszor 1 cm, az már sok kg is lesz... :)


Az autók végsebessége is növekedett, régen a 100 már egy jó tempónak minősült. Ma inkább a 140-160-ra mondják ezt. Egy 800kg-s autó ilyen sebességnél már "felszáll" kis szél pedig úgy mozgatja hogy "öröm nézni". Én a 2-es golfommal néha már 100-al is félek menni, úgy mozgatja a szél, és mivel nincsen szervó, kapaszkodnom kell a kormányba rendesen... Nagyobb tempó -> nagyobb féktárcsa és erősebb futómű -> nagyobb tömeg...

2012. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!