Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy kínai robogóm, Berúgom...

Timeja86 kérdése:

Van egy kínai robogóm, Berúgom megyek vele 2-4 km-t és menet közben leáll, kicsit mintha érdekesebb hangra váltana és mintha kifogyna a benzin és gurulok. Párszor megrúgom a és beindul,100 m és ugyanaz. Ha kicsit lehül megint kb 2 km megy. Mi a baj?

Figyelt kérdés

a karburátort szétszedtem, nem volt koszos, normálisnak tűnt minden; át volt dugattyúzva, gyűrűzve.

Mentem vele kb 50 km-t, nem egyhuzamban, egy részét földúton.

(akksi nincs benne)



2012. márc. 30. 21:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Tippem: besül a motor (beleszorul a melegtől, hőtágulástól a hengerbe a dugattyú), be kéne járatni annak rendje módja szerint...

Ne tedd tönkre, bár már most is károsodhatott..

2012. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

hogy kellene bejáratnom ezek után?

Amúgy nem hajtottam túl, max 35-el, lehet mikor lassan földúton mentem túlmelegedett, de van ventilátor a blokkon...

Elektronikával nem lehet gond, a feszültségszabályozónak nincs ilyen tünete??

2012. márc. 30. 22:26
 3/28 anonim ***** válasza:

"kicsit mintha érdekesebb hangra váltana"

Ebből gondolom, bár nem könnyű leírni azt a hangot..

Bejáratáshoz több olajat kell rakni a keverékbe (úgy 1,5-szer annyit), és célszerű sík úton alacsony sebességgel menni, időnként megállni, hűlni hagyni..

A hűtés jobb ilyen "hidegben", de ez annyit jelent, hogy kevésbé tágul a henger, hamarabb fogja meg a dugattyút..

Csak óvatosan, jó lesz az...

Amikor "beáll" a dugattyú, robogónál szerencsés, mert old a kuplung, nekem motornál, 80-nál blokkolta a hátsó kereket...

2012. márc. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
2-vagy 4 ütemű?
2012. márc. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Ez kérlek szépen a karburátorban a tűszelepet ki kell cserélned!Ilyenem volt nekem is...Élvezetes dolog:)

De ez lehet kipufogó is de elsősorban karburátor és azon belől a tűszelepre gondolok mert az rugós ezekben és a rugó elfárad ,beragad stb. ha mégsem ez az akkro kipufogó problémás(akkor ki kell herélni vagy ki kell égetni)

Üdv%!

2012. márc. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak eszembe jutott, h ha a dugattyú beragad a hengerbe akkor utána egyből nehezebben lehetne berúgni, nem? De nekem ugyanolyan könnyű csak, mintha benzin nélkül rugdosnám, aztán kb a 10-ik berúgásra már kezd beröffenni

2012. márc. 31. 10:49
 7/28 anonim ***** válasza:
Akkor kicsi a valószínűsége a besülésnek...
2012. márc. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
2 ütemű és az olajat maga keveri a benzínhez
2012. márc. 31. 10:57
 9/28 A kérdező kommentje:

elsődlegesen én is a karburátorra gyanakodtam vagy a "nyomószelepre". De lehet tényleg a tűszelep lesz, mert hepehupás földúton mentem és akkor kezdet először ilyet csinálni, gondolom dobálta az úszókát is a karburátorban, vagy valami ilyesmi és befáradt a rugó. Majdnem 7 ezer km van benne, nem tudom volt-e már csinálva a karburátor nem olyan régen vettem kedvezményes áron

A kipufogót hogy lehet kiégetni, ha az a baj ? Szét kell flexelni aztán összehegeszteni :)? Mert szétszedni nem lehet

2012. márc. 31. 11:04
 10/28 anonim ***** válasza:

a kipufogót nem kell szétszedni csak leszedni...De ahoz hogy levedd szét kell bontanod a kasznit is.

Nekem van gázégőm itthon és úgy szoktam kiégetni ha gondom van vele hogy nagylángon pörkölöm a beömlő felöli részrő és addig csinálom ameddig füstöl.Nem hinném hogy dugattyú problémád lenne.szerintem tuti a karbiba a tűszelep,pár a fene se tudja...

Amúgy kínai robogóba 2 ütemüvel még nem is találkoztam...Automat6a szivatos?Minarelli blokk van rajta?ÜDv!

2012. márc. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!