Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A simson márkájú motorkerékpár...

A simson márkájú motorkerékpáromhoz, a mai napon vettem egy kerékpáros sebességmérőt. Amikor beindítom a motort akkor rögtön megzavarodik az óra. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Felszereltem a kormány közepéhez, és amikor beindítom a motort akkor rögtön megzavarodik az óra és elkezd mindenféle sebességet kijelezni, miközben a motor áll. Miért van ez?Azért vettem kerékpáros sebesség mérőt, mert az csak 3 ezer forintba került, de a simsonra való az 8-9 ezer forint lett volna.
2009. jún. 15. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kerékpárok sebességmérője azon az elven működik, hogy a küllőre szerelt kis mágnes elhalad előtte, a mágnesen indukció megváltozik és ennek a gyakoriságából "tudja" a kerék fordulatszámát - abból pedig már mindent, amit csak kell.

A motoron azonban található néhány olyan ketyere, amely változó elektromágneses mezőt kelt, ezek közül a legjelentősebb a gyújtás: ha nincs rendben a zavarszűrése, a TV-t is zavarhatja. Érdemes tehát venni egy árnyékolt pipát (igen, azt a fajtát, amihez az első ködös időben áthúz a szikra, akkor majd úgyis letéped róla a fémburkolatot).

2009. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
(igen, azt a fajtát, amihez az első ködös időben áthúz a szikra, akkor majd úgyis letéped róla a fémburkolatot) ezt hogy érted?:)
2009. jún. 15. 23:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az árnyékolt pipáknak két fő jellemzőjük van: van bennük zavarszűrő ellenállás, illetőleg látványos fémburkolatuk van, amely rázár a gyertya hatlapjára. Ezek két dolgot okoznak:

1. Nem zavarja annyira a változó elektromágneses mező alapján működő eszközöket

2. Párás idő és gyengébb minőségű gyertya esetén hajlamos a gyertya inkább a középelektróda és a pipa közt szikrázni, mint a közép- és a testelektróda között.

2009. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mostmár értem!:) Köszönöm szépen! Holnap valószínűleg meglátogatom a helyi boltot! :) Szép estét! ;)
2009. jún. 15. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!