Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a hiba? Már senki...

Mi lehet a hiba? Már senki sem tudja?

Figyelt kérdés

Seat Toledo 2002-es 1.6-os BCB motorkódú autóm van.Egy kis ideje tapasztaltam,hogy a motor rendszertelenül jár.Diagnosztikára rakva azokat a hibaüzeneteket kaptuk,hogy "Égéskimaradás van az 1,2,3,4-es hengerben.Valami nagy gáz lehet,de már több autószerelőnek sincs ötlete.Most az autót elvittem egy jó nevű autóvillamosságú szakihoz,de nem kecsegtetett sok jóval.Vajon mi lehet a valódi hiba.Álló helyben és menet közben is érezhető a rázkódás.Gyertyák-trafók cserélve.Tovább passz!Segítsetek kérlek Benneteket!

Előre is köszönöm!



2012. ápr. 2. 21:22
1 2
 1/11 lodarazs ***** válasza:

Első körben válts benzinkutat,vegyél befecskendező tisztítót, és jó lenne megmérni az üzemanyagnyomást is. De talán ezek már meg is voltak. Nagyritkán a kipufogószelepek is elégnek, ez egy egyszerű kompresszióméréssel ellenőrizhető, talán ez is megvolt már.

Menet közben motorféknél, gyorsításkor vagy sebességtartásnál rázkódik?

2012. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ezeken már végigmentem.Minden jó volt.Az autó menetközben sebességtartáskor,és állás közben csinálja.Van esetleg valami ötleted?Nagyon köszönöm,hogy szántál rám fáradságot!
2012. ápr. 3. 06:14
 3/11 anonim ***** válasza:

1. cseréld le az üzemanyagszűrőt. (2-3000ft)

2. válts benzinkutat (pl: Omv, Shell)

3. kompressziómérés

2012. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát a kompressziómérésen túl vagyok,minden ok.Szoktam más kúton tankolni is.Üzaszűrőt még nem cseréltem.De ez okozna gyújtásproblémát?Mert ugye a hibakódom az az égéskimaradás az összes hengerben.Nem elektromos baj ez inkább?Jeladó vagy valami hasonló,esetleg motorvezérlő elektronika?Megfogadom a tanácsaid.Kösz.De azért ha van még ötlet jöhet!
2012. ápr. 3. 09:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Honnan írsz? Hátha tudok ajánlani egy olyan szerelőt aki ért is hozzá!
2012. ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 pagan ***** válasza:
ha a gyújtásod állításod szerint rendben akkor az üzemanyag szállítás környékén keresgélj,első körben a benzin szűrő jó ötlet,2 évente érdemes cserélni,másodszor üzemanyagszállítás megfelelő e,lehet hogy szar a pumpa és kevés benyát nyom,vagy lehet dugulás is,nálam ezt játszotta mikor tönkrement a benzin pumpa relé például,vagy mikor elment egy kis tömítőgyűrű a tankban és eleve falsot szívott a pumpa a benzinnel,tehát van mit átnézetni:),sok szerencsét,átérzem a problémát,én átestem ezeken,senki nem tudott segíteni,saját kútfőből oldottam meg az egész autót átnyálazva,napok végére ájulásig fáradtam:S
2012. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Jeladó, vagy valami ilyesmi lehet a gond.

Ha szikrakimaradást ír akkor elektromos rendszerben kell körbenézni.

2012. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 pagan ***** válasza:
az égéskimaradás nem azonos a gyújtáskimaradással,az csak egyik oka lehet,befecskendezési hiba is lehet simán
2012. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 laszlo 47 válasza:
nem csereltel veletlenul vezerlo szijjat a kozelmultban es nincs egeszen ponton a motor vagy meg lehet egy ok a butykostengely es szelep pohar kopas de en szerintem inkabb a gyujtas szikra az oka
2012. ápr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jajj, bocsi, tényleg félreolvastam, égés, nem szikra...
2012. ápr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!