Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S50B típusú motorom...

Simson S50B típusú motorom számomra érthetetlen okból csak szivatóval indul illetve jár normálisan. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Amint a szivatót kiengedem a motor felpörög és egy monoton zúgásba megy át, majd leáll. Már szétszedtem a karbit, kitisztítottam, kifújtam a fúvókákat, nincs eldugulva semmi, látszólag minden rendben. Mi lehet a gond? Teljesen tanácstalan vagyok.

2012. ápr. 4. 23:20
 1/6 anonim válasza:
Ez szamomra is erthetetlen....:DDDDDD
2012. ápr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy mocinak 3 dolog kell, méghozzá megfelelő arányban/időben:

- kellő mennyiségű benya

- megfelelő mennyiségű levegő

- némi szikra


Nálad van benya, méghozzá sok is. A szívatóval "elárasztod" a motort naftával, azért jár "lassan".

Amint "kiengeded" a szívatót (zárod), akkor közeledik a keverék az "üzemi" állapot felé, a motor erőre kap.

Miután a benya elfogy, a levegő kerül túlsúlya, és a cucc megáll. Innen már te is gondolkodhatsz:

- úszó? tűszelep? (benya szintje nem alacsony?)

- alapjárati fúvóka? (nincs szétbarmolva, vagy belül eldugulva? Csak "ránéztél", vagy át is küldtél rajta egy drótot?)

- levegőcsavar? (nincs nagyon kint?)


a többit meg itt:

[link]

2012. ápr. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valahol falschol. Megnézném a gyújtás körül mi a helyzet, ha benzines, nedves, akkor szimmering.
2012. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sajnos nem sikerült megcsinálni, még segítséggel sem. Nem egyszer szétszedtem, még a blokkot is, változatlan az állapot, egyszer beindul, egyszer nem. Ha igen akkor meg leáll 2 perc múlva. Úgyhogy mostmár nem is érdekel bevágtam a sufniba, remélem ott fog elrohadni. Járok biciklivel, legalább nem kell a 450 forintos benzint fizetni. -.-"
2012. ápr. 5. 16:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kölcsön karbival.
2012. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Melyik fajta karbi van rajta? A 'nagy schuberes,- vagy a 'kis scuberes,?
2012. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!