Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így megoldódna az elektromos...

Így megoldódna az elektromos autók problémája?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam kicsit változtatni kéne a szemléleten. Jelenleg sok akkut használnak sorba és párhuzamosan kapcsolva és eléggé jelentős helye foglal ráadásul a töltés több órát vesz igénybe. Mi lenne, ha töltés helyett magát az elektrolitot cserélnénk és nem sok kicsi akku formájában lenne az áram tárolva, hanem egy nagy tankban? Tudom hogy régi technika, de lehetne savas ólom akku. rengeteg cella egy nagy tartályban a benzintartály helyén mondjuk. A tank alján lenne egy leeresztőnyílás csappal, melyen keresztül biztonságosan le lehetne engedni a folyadékot és a betöltőnyíláson a friss elektrolitot betölteni. Otthon egy nagyobb tankban szinten ólomcellákkal folyna a töltés.

2012. ápr. 5. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet nem rossz. Olyannyira nem, hogy már fel is találták. Nem találom most a cikket, ami erről szólt, de van egy hasonló technológia, ahol sűrű, zselészerű elektrolit található az akkuban és azt lehet cserélni. Majd ha ráakadok, belinkelem.

(de minden feltaláló így kezdi :-)

2012. ápr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam, íme:

[link]

A sorozatgyártási még hátravan némi idő, de már elkezdték megvalósítani az ötletet. Lehet, hogy lesz belőle valami.

2012. ápr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Öcsém :D
2012. ápr. 5. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A technológia adott, de "valamiért" megint késik az alkalmazása! Bár a hadseregnél biztos van belőle...

:(

[link]

2012. ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kerdesem lenne: Ugye jol tudom a hogy az elektrodak szerkezete is megvaltozik kisules/toltes kozben?
2012. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ez nagyon jó ötlet köszi most órákig ezen fogok gondolkozni
2012. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!