Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csinált már valaki elektromos...

Csinált már valaki elektromos motort, autót? ötleteket szeretnék, hogy miként fogjak neki?

Figyelt kérdés
Egy Riga Delta motort tervezek átalakítani e célra. Adott egy jó állapotú autó akku, fiat önindító, meg két darab traktorból származó - méretéhez képest igen erős- ablaktörlő motor. Ezekből szeretnék átépíteni egy Rigát. Szerintem mind bírná, de az önindítóhoz feltétlenül kellene valami potméter ötlet is, mert brutális erőt adna hirtelen bekapcsoláskor egy 50kilós motornak, ami velem együtt is alig 120kiló. Más ötletet is várok.

2012. márc. 20. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Készül mifelénk is elektromos gép. Bár ezen a hajtásrendszer és a kerekek kivételével minden egyedi terv és kivitelezés.


Na de hogy segícsek is neked:

Önindító nem szeret hosszan működni. Elég hamar tönkre fog menni ha azzal hajtod menet közbe.

De mivel a legtöbb erő a gép mozgásba hozásához kell megoldhatod pl úgy hogy fogaskerék koszorút beteszel valami áttéttel és ugyanúgy ahogy az autóba is a motor beindításához használod csak itt elinduláshoz.

Ha jól csinálod az áttétet nem kell semmi poti meg meg elektronika. Csak egy kapcsoló.

Aztán a 2 ablaktörlő motor:

Tapasztalat hogy ezek eléggé erősek, viszont sokáig ezek se szeretnek működni(égettem már le ilyet...). Többnyire túlmelegednek. Szóval egy jó méretes hűtőborda TALÁN segíthet. Ezeket ha együtt beteszed a hajtásba akkor talán elegek lesznek ahhoz hogy mozgásban tartsák a gépet jó utazó sebesség mellett. De ide se árt valami áttét. Meg ide tehetsz be szabályzást is. Bár azzal meg a motorok ereje is csökken. Szóval lehet jobban jársz ha beépítesz valamilyen váltószerkezetet. Így jóval nagyobb sebességet lehetne elérni vele.


Viszont azt tudnod kell hogy 300w felett már engedélyköteles a gép. Azt meg Magyarországon kétlem hogy úgy tudsz csinálni hogy meg is érje...

Szóval csak okosan! :) De sok sikert a barkácsoláshoz!



Ha meg hasznos volt akkor katt a zöldre! :)

2012. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Azon gondolkodom, hogy egy riga 12-es blokkot szétszedek és a főtengelye helyén kimarok egy kis helyet az elektromos motornak. Tehát így lenne akkor kuplungom és egy kétsebességes váltóm is. Csak azt nem tudom, milyen racsnis cuccal kéne megoldani, hogy mikor átkapcsolok második fokozatba akkor csak egy kapcsolóval kelljen átváltanom önindítóról a kisebb motorra. Kérdés a sebesség szabályozásával kapcsolatban merült fel. Az elektromos kerékpárokon használt kormány potméter mekkora teljesítményt bír? mert csak kellemesebb lenne nem "padlógáz " mellett kuplung csúsztatással gyorsulni..
2012. márc. 21. 12:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Az eredeti blokk felhasználása a legegyszerűbb. Önindítóba meg van egy behúzótekercs ami előrelöki a fogaskereket és úgy ér hozzá a fogaskoszorúhoz. Namost ha ezt felhasználod akkor ide nem is kell racsnis szerkezet. Mert amíg a motor megy addig van kapcsolat. Amikor leállítod a fogaskereke visszahúzódik.

Egy indító motor teljesítményét kétem hogy egy villanybicaj potija bírná. Ahhoz eléggé bika potméter kellene.

Az ablaktörlő motorokat viszont talán lehetne szabályozni potival. De azt nem tudom.

2012. márc. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
esztergályossal legyártatom a motor tengelyéhez az átalakítót, hogy a riga kuplung rámenjen. Utána kiderül, lesz e szükség az önindítóra, mert így nekem igen erősnek tűnik :) (kimartam a helyet a motornak, és bele is tettem, igen halk Riga lesz :D :)
2012. márc. 21. 21:53
 5/11 anonim ***** válasza:

:D

wattra mennyi a 2 ablaktörlő motor?

2012. márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
mindkettő 40wattos. :) Fordulatszámuk nem túl magas, de ahhoz képest erősek. áttételekkel szerintem bírniuk kell.
2012. márc. 24. 15:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Na akkor úgy még forgalomban is használhatod :D
2012. márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
kisvárosban lakom. itt még az is divat, hogy 125ös motort 50esként használnak. Mellesleg, a múltkor szórakoztatott engem kicsit egy 50es sport motor. Állandóan rámmászott. Kicsit meglőttük, 110el alig bírtam otthagyni. Szóval, ha azok a kis szarok forgalomban mehetnek, akkor elektromossá alakított motorért pofátlanság lenne engem megbüntetni. :)
2012. márc. 25. 20:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is kisvárosba lakom. Jártam már úgy hogy simsonm megy előttem hosszú egyenesbe a város előtt. Mondom azé csak megelőzöm kocsival. Aztán elkezdem nyomni a gázt. 70... 80... 90... A simson meg egyre messzebb került csak :D Végül vasúti átkelőhely előtt lelassítottam Ő nem :D Városba beérve se láttam :P
2012. márc. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

komoly. biztos reszeltek bele pár plusz felömlőt, meg volt rajta egy 70es henger, hozzávaló tuning karbival :)

A mostani gépemnek (250 Etz) már egy ilyen remélem nem lesz ellenfél :)

2012. márc. 30. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!