Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet égve felejteni a...

Hogy lehet égve felejteni a helyzetjelzőt vaksötétben?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogyan képesek az emberek sötétben, este égve felejteni a helyzetjelzőt? Nem látják? Rá se néznek a kocsijukra mikor otthagyják? Ráadásul nem is egy Lada, hanem egy 90-es Wv Passat ahogy látom.

2012. ápr. 6. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy világosban hagyta úgy nem ?
2012. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért zavar ez ez téged? A VW, ha leveszed a gyújtást, lekapcsolja a tompítottat, de égve hagyja a helyzetjelzőt. Talán az illető beugrott 10 percre valahova, nem volt kedve a világításkapcsolóhoz nyúlni, mert tudja, hogy semmi jelentősége, ha pár percig úgy marad.

Ezen ne húzd fel magad ennyire.

2012. ápr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ki szoktam nézegetni az ablakon. Jó fél órája érkezhetett, még mindig ott áll. Nem húzom fel magam, bármennyire is úgy tűnik. Ideges sem vagyok ilyenek miatt, csak érdekel hogyan történhet ilyen?:)
2012. ápr. 6. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol és mikor láttad milyen körülmények közt de lehet: "45. § Az álló jármûvek kivilágítása


(1) Az úttesten álló jármûvet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani, kivéve, ha közvilágítás van vagy a jármûvet egyéb külsõ fényforrás kellõen megvilágítja. A gépjármûvet, a mezõgazdasági vontatót és a lassú jármûvet a helyzetjelzõ lámpákkal kell kivilágítani. A 6 méternél nem hosszabb, két méternél nem szélesebb és pótkocsival vagy más vontatmánnyal össze nem kapcsolt gépjármûvet azonban lakott területen elegendõ az úttest közepe felé esõ egy-egy elsõ és hátsó helyzetjelzõ lámpával vagy egy, elõre fehér, hátra piros fényt adó lámpával kivilágítani."

2012. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Városban, kivilágított parkoló.
2012. ápr. 7. 17:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Még ott van?
2012. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!