Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autómon (Peugeot 307)...

Ha az autómon (Peugeot 307) égve hagyom a helyzetjelzőt, akkor éjjel lemerül az akkumulátor?

Figyelt kérdés
8 éves kocsi, akkumulátor nem volt még sose cserélve.
2011. júl. 8. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem lefogja meríteni

ha jár a motor akkor ugye ott a generátor azt az tölt vissza de ha nincs generátor nincs mi vissza töltse

2011. júl. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Chrisstian_ ***** válasza:
Minden bizonnyal. Pár éve volt egy régi swiftem, abban volt (akkori fejjel) menő, kék színű led a helyzetjelző helyén, amit egyszer brahiból égve hagytam a parkolóban. 3 óra elég volt neki, h ne induljon az a szar. Persze kis autó kis akksival, a pözsó nyilván tovább bírná, de egy egész éjszakát nem hinném... Na meg mi a fenének égve hagyni a helyzetjelzőt éjszakára?
2011. júl. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A baj azzal van, hogy 8 éves az akksi. És hát Peugeot-ba annak idején nem raktak olyan nagy akksit, csak kb 75-80 amperest. Egy új 100 amperes akksi bírná jó néhány órát. Ha azon az éjjelen a szokottnál kicsit kevesebbet alszol, akkor elképzelhető, hogyha kicsit is nehezebben, de be fog indulni.
2011. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A "baj" ott kedődik hogy a hülye franciák beraktak valami economy módot és az lekapcsol mindent kb 30 perc eltelte utánn ez nem is lenne baj de nem tudsz semmit bekapcsolni addig mig ujra be nem indítod az autot .. ha meg pl. mész az

úton éjjel és valami gond van és le kell állni akkor is ugyanugy kikapcsolja az a szar a villogokat ... mind1


néha hasznos de sokszor idegesítő ez az economy mód...

mi autonk is 307-es nemrég lett 9 éves...

2011. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szóval van benne ilyen economy mód? Rémlik egyébként: egyszer ültem benne, apám elvitte a kulcsot, és amíg rá vártam, a rádiót hallgattam, és egy fél óra után kiírta a fedélzeti computer, hogy economy mode active, a rádiót pedig lekapcsolta. Akkor ezek szerint az a helyzetjelzőt is lekapcsolja?

Legalább az akksi nem merül le reggelre.

2011. júl. 10. 00:03
 6/6 anonim ***** válasza:
De miért, nem tudod lekapcsolni a helyzetjelzőt? Ez komoly gond egyébként, ha mindig félóra után kapcsol csak ki. Mert ha kis távokon használod az autót, simán nincs elég idő, hogy visszatöltse.
2011. júl. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!