Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik lenne a jobb motor? 2t...

Melyik lenne a jobb motor? 2t vs 4t?

Figyelt kérdés
melyik megy jobban mind sebesség mind nyomaték szempontjából? és mi a különbség? (nem a szerkezetére és működésére célzok mert azt ismerem hanem inkább gyakorlati tapasztalatokra)
2012. ápr. 8. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A 2t pörgösebb ezáltal többet fogyaszt (+olajat) de sztem jobban is megy azonos ccm-ben egy 4t-nél.

De a 4t-t se kell leírni :) Nyomatékosabb és megbízhatobb.

2012. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
A 2T erősebb, pörgősebb. A 4T kevesebbet eszik, kulturáltabb járású.
2012. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
azonos köbcentiben a 2t erősebb mint a 4t. Tehát pl van egy 250-es 2 üteműd akkor az erősebb mint egy 250-es 4 ütemű. Ha motort akarsz venni akkor azt mondom 250-ig 2 ütem, de felette már 4, mert itt már egy 2 ütemű eszik rendesen. Plusz a 4 ütemű használhatóbb mert egy 2T-nek fordulaton jön meg az ereje. A 4t meg már alulról is húz.
2012. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nekem most van egy simsonom eddig nagyon szerettem de az utóbbi időben kicsit csalódtam benne. gyári 50ccm mihu minituningal,az egyik haveremnek meg van egy 4t-s 75ccm-es motorja.

[link]

az övé sokkal jobban megy mint a simson és most gondolkozok rajta,h én is lecseréljem-e.

2012. ápr. 8. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kétütemű jobban pörög, a nyomatékgörbéje hegyesebb, nagy fordulaton él igazán, ott viszont veszedelmes. Csak folyamatosan kapcsolgatni kell, füstöl, általában rövidebb az élettartama, nagyobb a fogyasztása és kényesebb (alacsony fordulaton például kormolódik). Kis lökettérfogat esetén (50-125-250 köbcenti) sportolni, ökörködni nagyon jó. Egyszerű, könnyű konstrukció, házilag is jól javítható.

A négyüteműek kisebb fordulaton, nyugodtabban működnek, alacsony fordulaton nagyobb a nyomatékuk, szélesebb fordulatszám-tartományban használhatóak. Kevesebbet fogyasztanak, kényelmesebben használhatóak, nem füstölnek, nem kormolnak. Viszont a teljesítményük azonos lökettérfogat esetén kisebb, nem lehet őket olyan jól pörgetni, illetve nehezebb, bonyolultabb konstrukció, amit otthon már nem lehet annyira jól javítani. Közepes és nagy lökettérfogat esetén (250 köbcentimétertől felfelé), hétköznapi használatra célszerűbbek, mint a visító, kihegyezett kétüteműek.

2012. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen az eddigi válaszokat! hasznosak voltak! ha valaki még tud valamit írni az írjon bármi hasznos tapasztalatot.
2012. ápr. 8. 12:28
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
nekem a 2T az isten (Aprilia RS 125- 2011), de ember függő. Attól függ mire akarod használni. Ha nem számit a benzin és döngetni akarsz, akkor 2T. Ha keveset akarsz rákölteni, akkor 4T. 2T-t gyakrabban kell szerelni, de jobban megy, 4T igénytelenebb rendes körülmények között és takarékosabb. Nekem nem számit a benzin, így 2T-m van, volt 4T is de egy hét után eladtam mert nem az én világom volt.
2013. jún. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ricsi1975 válasza:
50ccm 2t, afelett 4t
2020. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!