Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eu tagállamból behozott autó...

Eu tagállamból behozott autó regisztrációs adója, ill környezetvédelmi besorolása mi szerint dől el?

Figyelt kérdés
Szeretnék Eu tagállamból hazahozni egy BMW 523I e39-est ,mi szerint dől el hanyas környezetvédelmi besorolást kap a kocsi, ezt hol nézik meg, hol vizsgálják, hol kapja meg ezt a besorolást, a táblázatot megtaláltam mi leírja kódok szerint a besorolást, csak erre a konkrét típusra nem tudom megállapítani a besorolásokat.... 9-11 ig olyan 100-140e a reg 11 felett 20-50e....

2012. ápr. 9. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Én most vagyok ugyanebben a helyzetben. Külföldről hoztam be egy autót. Ilyenkor az van, hogy az NKH egy vizsgahelyére (5 ilyen van) kell elbandukolni az autóval és ott kell leműszakiztatni, ahol megnézik a környezetvédelmi besorolásást is, mert ugye aszerint mondják meg a regisztrációs adót. Előre csak tippelgetni tudsz évjárat, meg típus alapján, ha neten hasonlókat megnézel. Én egyszer telefonon beszéltem velük, elmondtam mindent az autóról és ők is csak látatlanban saccolni tudtak milyen lehet az euro besorolása. Erre a hivatalos vizsgálat ad választ.
2012. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyártáskor meg van határozva a motor környezetvédelmi besorolása, ha rendesen működik, akkor nem nő a károsanyag kibocsátása így 15 év múlva is ugyanaz a besorolás illeti.

Szerintem az Euro II-es lesz (4. kategória).

2012. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!