Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalt Suzuki vezetők?

Tapasztalt Suzuki vezetők?

Figyelt kérdés

Kezdő nőnemű vezető vagyok ezért ha nem szakszavakkal írom a kérdésem bocsánat!

A köv. történt ma: Beültem a kocsiba elindult elmentem vele kb. 1 km. Bevásárlás vissza a kocsihoz és nem indult el. Aztán lett segítégem és pár perc türelem után elindult, viszont az egyik henger nem ment és brutál rossza hangja volt a kocsinak. A segítő úr valamit megpiszkált a motorban és utána helyre is jött a probléma. Jártak a hengerek és hazajöttem.

Mi lehetett a gond?


Köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 11. 13:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Suzuki mi, benzines vagy dizel, milyen korú, mennyi km, egy ideje ég e sárga hibavisszajelző a müszerfalon, tankoltál e bizonytalan forrásból üzemanyagot, üzemanyagszürő és/vagy gyertya volt e cserélve valaha???


Ha csak ott mókolt elöl akkor valszeg gyertyára nyomkodta vissza a kábelt, de igazithatott aksit is és meg is szivhatta magát a motor ami miatt rossz hangja volt egy ideig, de sok mindentöl függ, pl hogy benzines vagy dizel vagy pl hogy modern autó e mert akkor nem fér hozzá alapvető dolgokhoz mint anno egy zsigulinál. Némelyiknél még az aksi is takarva van.


Tehát milyen autó?

2012. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

egy 96 os benzines 1.0 77.000 km (nem tudom fordult e már, annyi hogy 4 évig állt most lett rajta levileg minden megcsinálva nincs két hete. Lukoilnál tankoltam a mult héten.


Köszönöm válaszod!

2012. ápr. 11. 13:59
 3/18 A kérdező kommentje:
műszerfalon hibajelzés nem volt.
2012. ápr. 11. 14:00
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"most lett rajta levileg minden megcsinálva nincs két hete"


Mi az a minden? Soroltasd fel velük.

Üzemanyag rendszer hibájának gondolom, azon belül is hogy koszos, üzemanyagszürő lett cserélve, illetve ha lett is 4 év állás bőven elegendő ahhoz hogy újra cserélni kelljen.

Ki kell takaritani az egész cuccot ha visszajön a jelenség, ha nem akkor átvonult rajta a kosz. Ha visszatér a jelenség majd lesz hibajelzés pár alkalom után.


Azt pedig véletlennek gondolom hogy elöl mókolt a férfi és beindult, de ha mégis köze van hozzá talán gyertyapipát igazithatott.


Úgy indist hogy ad rá a gyújtást minden esetben, várj 3-5 másodpercet majd utána inditás, mint ahogy dizeleknél látod mikor várják az izzitógyertyákat, ezzel segitesz a kocsinak.

77ezer km sansztalan, ez inkább 277, de ha nem mentek elötted jéghideg motorral állandóan, volt benne olaj minden esetben és te is igy használod akkor ilyen 400-at elmegy nagyobb gondok nélkül a motor.

2012. ápr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. ápr. 11. 14:29
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező! Elsősorban azt javaslom, hogy a Lukoil kutat gyorsan felejtsd el. Omv vagy Shell! Másodsorban érdemes lenne a gyújtógyertyák vagy a gyújtótrafó környékén szétnézni.

Merre laksz? Hátha tudunk ajánlani egy hozzáértő, korrekt szerelőt.

2012. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és minden 2. olajcsere alkalmával fontos lenne lecserélni az üzemanyagszűrőt is. (filléres tétel)
2012. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a lukoilos figyelmeztetést én is többször hallottam, főképp a suzuki szervizekben és persze mindig akkor mikor gond volt az autóval. Még akkor is felmert mikor szimpla elektromos gond volt. Arról tájékoztattak hogy a lukoil olyan adalékot használ amit a suzuki nem visel jól, na most ez úgy ahogy van zagyvaság.


Egyrészt ha igy van akkor vagy a suzukit kell kivonultatni az országból vagy a lukoilt, pereskedjenek melyikük nem követi a szabályozást.

Másrészt pedig 330ezer km-t mentem el egy hasonló autóval gond nélkül (ami azóta is vigan szalad az utakon) és bőven volt benne lukoilos tankolás.

2012. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves A140L!


Köszi a válaszod Neked is!

Zuglóban lakom, van itt egy kedves autószerelő Ő szokta bütykölni a kiskocsit.

Luoilról tudnál bővebbet mondani? Esetleg linket is?

Jellemzően azért tankolok ott mert olcsó...

2012. ápr. 11. 14:50
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Luoilról tudnál bővebbet mondani? Esetleg linket is?

Jellemzően azért tankolok ott mert olcsó..."


Annyit tudok róla elmondani, hogy én is próbáltam és elég darabosan, dadogva járt tőle az autóm. (ahogy a Mol üzemanyagtól is). Átszoktam az Omv-re, Shell-re és sokkal halkabban, selymesebben dolgozik a motor. Rájöttem, hogy érdemesebb 2,-3ft-al drágábban tankolni, normális kúton.

Tudod, van a mondás az olcsó húsról meg a híg levéről! :)

2012. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!