Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek reális fogyasztási adatok?

Ezek reális fogyasztási adatok?

Figyelt kérdés

[link]


Én kicsit keveslem.


2012. ápr. 11. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem reálisak, nyugodtan adj hozzá 1-1,5, de akár 2 litert is.
2012. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha ügyes vagy simán ki lehet belőle ennyit hozni, a CDTI motorok jól fogyasztanak...Még ha odataposol akkor is, bár helyzet függő, ha nagyon taposod akkor eszik 5-7 liter között vegyesben.
2012. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem vadállati módon vezet az ember, akkor valóban reálisak ezek az értékek.
2012. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az országúti 3,9-ből vajon mennyi lesz ha autópályán berakom a tempomatot 120-130 közé?
2012. ápr. 11. 21:48
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
130-nál 6 liter körül.
2012. ápr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A gyárak pofátlanul hazudnak.

Lehet, hogy sík gyári tesztpályán, túlfújt gumikkal, beidomított tesztvezetővel, nyáron, bejáratott autóval, 85 km/h-val változatlan sebességgel,bemelegített motorral indulva elérték a 4 l-t, utána van pofájuk beirni a katalógusba, persze 3,9, hogy a hármast lásd mint irányszámot.

Ha küldöd az autót, -már amennyire egy traktormotort lehet küldeni, akkor a 7 liternek örülhetsz, nehéz városi forgalomban a 8 l lehet reális.

2012. ápr. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Azért nem kell ennyire tragikusan venni a dolgokat. Tény, hogy a gyártó áltat megadott értékeket szinte lehetetlen elérni, de a +1L már reális. Nekem Focusra 4,7 gyári van megadva, max. 5,5 -ből simán megjárom vegyesben, és nem úgy vezetek, hogy a fogyasztás lebeg a szemem előtt.

2012. ápr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztást laboratóriumi körülmények között mérik és nem teszt pályán.Ez csak irány adó mérték nem kell készpénznek venni.Van olyan,hogy a valóságban kevesebbet fogyaszt az autó,mint amit a gyár adott meg.Ilyen például a régi swift is.

[link]

2012. ápr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

(Csak megjegyzésként: ezt a cikket pont a napokban linkelte be valaki egy másik kérdés kapcsán.)


Köszönöm a válaszokat.

Egy ilyen, csak 1.6-os benzines Astrát vezettem múltkor és autópályán egyenletesen haladva valami 7-8 liter lett az eredmény. Kicsit sokalltam. Igaz 4-en ültünk az autóban.

Most szeretnék venni egy dízelt. Az talán picit takarékosabb. Ha 5-5,5-(6) litert ki lehet belőle hozni, azzal már elégedett lennék.

2012. ápr. 12. 12:13
 10/13 anonim ***** válasza:

A 6 reális lehet vegyesben. Városon kívül 90-nel 5.


A Focus-ostól azért megkérdezném, hogy jár el vegyesbe 5.5-tel, hogy nem nézi a fogyasztást. Ezek full kamuk. Mindenki fényezi magát, de ez már sok. Nekem is Focusom van.

2012. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!