Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kerül 150 ezer ft-ba egy...

Mi kerül 150 ezer ft-ba egy vezérműszíj cserén?

Figyelt kérdés

Apám vitte a kocsit szervizbe(olajcsere meg ilyesmi) és mondták, ha 5éves lesz a kocsi, cserélni kell a vezérműszíjat(+görgők stb). Azt mondták, mindez 150 rugó!!!


Mi kerül ennyibe rajta??


Egyébként 1.4-es Seat Cordoba, szóval még csak nem is az a premium kategória.

Illetve kb 8 éve volt egy régebbi Cordobánk, azon kb max 35-ből kijött a vezérműszíj csere. Akkor mi történt, hogy azóta ennyi lett?



2012. ápr. 13. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ritka amelyik autón az évek számával mérik a vezérműszíj csere idejét!

Bár a szíj is öregszik, de a mai autóknál leginkább 100000 km körül szokták cserélni!

Amúgy is kissé drága az a szerviz. A legdrágább szett amit láttam most a neten 50e alatt van (vízpunpa, feszítő, szíj...), egy százas munkadíj nem semmi! Még akkor is sok, ha közben olajat és szűrőket is cserélnek!


Szerintem.

2012. ápr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Lehúzás.....Nagyon durva. Márkaszerviz?
2012. ápr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!


Hát vagy 5év a csere, vagy X km. Állítólag 5 év alatt tönkremegy úgy, hogy akár el is szakadhat.

Ezen gondolkozik a fater hogy majd megveszi ő a dolgokat, és legfeljebb egy szervízben berakatja.


Amúgy ja márkaszerviz, csinálnak ott Skodát VW-t, Seatot meg VW haszongépjárműveket.

Egyébként régen az ügyfél ott volt szem előtt elöl, most viszont hátra eldugták a francba a várakozó helyet, hogy csak ne is lássák...

2012. ápr. 13. 20:08
 4/16 anonim ***** válasza:

csak a márkaszervízben lehetnek ilyen pofátlanok.

ismerősöm alteájában gebax volt a váltóval. mondtak neki 1 millát. aztán a fickó 250ből megoldotta.

ez egy nagyon kemény átkurjantás lesz.


inkább vidd valami normális maszekhoz, ő jóval olcsóbban kihozza.

2012. ápr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

150 az rengeteg.

Nekem egy S80-as Volvom van. Nemrég cseréltettem komplett vezérlést, plusz mellé még egy olajcsere is volt minden szűrővel és váltó olajjal együtt 120-ért.

2012. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

hát ja eléggé lehúzás... Nem tudom mire fel kérnek el ennyit... és ez olajcsere nélkül ennyi!!

Egyébként pont h minél lejjebb kellene vinni az árakat, mert több helyen kérdezte a fater h vállalnak-e szervizelést(most olajcsere volt) és mondták pár helyen h nem, mert egyre kevesebben viszik a kocsit szervizbe, mert nincs pénzük.


Nekem van egy Fabiam, majd kell benne hűtőt cserélni, valami 50et vagy még többet mondtak munkadíj nélkül, az egyik maszek ismerős meg mondta h meg tudja oldani 15ből beszereléssel...

2012. ápr. 13. 20:19
 7/16 anonim ***** válasza:

A gyártók 4-5 évente ajánják kicserélni a vezézműszettet.

A Cordoba 1.4-esbe 80 000km-enként ajánlatos kicserélni.

Vezérműszett elég bután van megoldva ebbe a motorba.

2 DB vezérműszij,2 DB Vezető görgő,2 db Feszitőgörgő,1 db Vizpumpa.

AZ alkatrész ára 80-95 ezer forint közt mozog.

A vizpumpa nélküli szett 50-60 ezer forint.De azt is érdemes cserélni.

Ebből kiderül hogy kb 50 ezer forint a munkadij.

2012. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Na, ez pont annak az ellentettje amikor azt hiszi mindenki, hogy egy nő sem ért az autókhoz, és minden férfi már születésekor autóversenyző és autószerelő. Ne hagyd magad átvágni! Menj másik helyre! Milló ember örülne ha munkája lenne, és talán nem lenne ennyire pofátlan és nem akarna ennyit elkérni.
2012. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%

ma 20:31


90 mi? Te is ott dolgozol?

:)


[link]

2012. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A vizpumpa nélküli szett 50-60 ezer forint.

Amit te linkeltél be az vizpumpa nélküli,azért 47ezer.

80-90 ezer a teljes szett vizpumpával.

Elősször olvasd el figyelmesen a válaszokat aztán

kötekedj.

[link]

[link]

2012. ápr. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!