Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vászontetős autókkal tapasztal...

Vászontetős autókkal tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy Opel Astra F cabrio autót csak a vászontetőtől félek. Télen nem hideg? Nem ázik be? Ez miatt nem törik fel könnyebben?
2012. ápr. 14. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:

"Télen nem hideg?" De.

"Nem ázik be?" Egy ideig nem, de a vászon nem olyan tartós anyag mint a fém vagy műanyag pár év alatt tönkremehet. Egy F Astra meg nem mai autó, ki tudja hogy nem-e cserés állapotban van már a vászontető.

"Ez miatt nem törik fel könnyebben?" De. Azt rögtön felejtsd is el hogy utcán tartod huzamosabb ideig.

2012. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Télen nem hideg?


NEM!!! Van benne fűtés, az acéllemez és a vászontető hasonlóan "jó" hőszigetelő. Soha nem fáztam még az autóban.


Beázás: ha rendben van minden, akkor nincs beázás. Egy zárt autó is beázhat, ha szar a tömítés vagy orrmotoros autóknál a motortér hátsó részén, a szélvédő előtt, ahol általában az akksi van, ha sok szemét (levelek, pölyhök stb) bekerült és eltömte a vízelvezető csatornákat, akkor a szellőzőrendszeren oly csodásan bejön a víz az utastérbe, hogy az csuda :))

Tapasztalat.

Aztán egy vastag dróttal áttoltam a trutyit és kb egy vödörnyi víz tódult ki a kocsi alján és onnantól nem cuppogott a taposón a kárpit. Pedig ez egy zárt kocsi volt.


Most kabrióm van, itt volt némi beázás, de nem a vászontetőn át, hanem egy elkopott vízlehúzó miatt az ajtóban.

2012. ápr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kabrió nem egész éves használtra való.

Akinek kabriója van, annak általában áll a garázsban egy másik autó is.

2012. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 3 évig használtam egy Fiat Punto Cabriot.Pedig mindenki le akart beszélni róla és a Fiat nem a legjobb minőséget képviselte a 90"években.De nem bántam meg,télen-nyáron használtam és nem fáztam,nem ázott be,teljes értékű autóként használható.Hatalmas élmény volt nyitott tetővel autózni a Balaton parton ,a Börzsönyben,A Duna parton nézni az autóból a naplementét stb....Még most is nosztalgiával nézegetem az autóval eltöltött időből a fényképeket.Már családom van,de egyszer tudom lesz még Cabriom.

Ha szeretnél venni nyitott tetejű autót,bátran vegyél egyet.Az Astra elég sok Cabriot legyártott,szerintem találsz hozzá alkatrészt is.Nekem az utcán állt és soha senki nem piszkálta,pedig sokszor lenyitott tetővel parkoltam.Sőt volt ,hogy éjszakára is úgy felejtettem és nem történt semmi,nem dobálták tele szeméttel.

A Cabriozás hatalmas élmény akinek nem volt nem tudhatja.Bátran vedd meg,ha megfelelő állapotban van,a vászontetőt és a tető mechanikát ellenőrizd le jó alaposan,nyit-zár rendesen.

2012. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :D Azért szeretnék Astra F-et mert most is egy sedan Astra F-em van. Utcán maximum nappal állna mert különben garázsban áll és falun lakom. Ezt is nagyon féltem pedig nem képvisel túl nagy értéket kb600.000Ft, de én dolgoztam meg érte.
2012. ápr. 14. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vedd meg, ha műszakilag rendben van akkor nem lesz különösebb baj vele és a vászon is elég jó hőtartó:)
2012. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem,nem és nem a válaszaim Kedves Kérdező.

1998 óta ülök (télen-nyáron!) egy 1995-ös Audi V6 cabrióban,remélem ez elég komoly tapasztalati tényező.

:o)

2012. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem BMW e46-os cabriom van, es majd szetsülök benne, 170-es sebessegnel is...

Beazni nem azik be, es magyarorszagon csak a kertbe allok be vele, lopas ügyileg.

2015. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!