Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hallottatok már olyat, hogy...

Hallottatok már olyat, hogy egy autó adásvételénél a vevö nem akarja megadni az adatait?

Figyelt kérdés

Van egy autóm. Volt férjem használja. Igazából az övé, de annak idején nem volt jogsia és az én nevemre került. Közben elakarta már adni, és most jött meg a vevö. Èn messze lakom, és mivel úgy is övé lesz a pénz, nekem csak alá kell firkantanom a szerzödést. Fel hív az ex hogy írjak egy szerzödést, és küldjem el neki. Mondtam jó csak adja mega vevö adatait. Erre hogy a vevö nem adja meg az adatait, töltsém ki üresen azt a részt, majd azt ök beírják. De mondtam neki én olyan szerzödést nem fogok aláírni ami nincs teljesen kitöltve.

Ez nekem büzlik. Ez egy 1 millió alatti autó, szóval nem nagy érték.


2009. jún. 19. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vevő nem adja meg az adatait, menjen a jó francba. Küldd el! Mi az, hogy nem adja meg az adatokat? Neked azzal el kell számolni, ha pl az eladás másnapján csinál egy cserbenhagyásost, te leszel a hunyó, adóknak te leszel a címzettje, gyorshajtás hozzád jön... ez gáz.


Én mikor autót vettem, csináltam egy tökéletes adásvételi szerződést, mert amik a neten vannak, mind szar, így készült el a hatályos törvények alapján ez, amit innen letölthetsz, letölthettek:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, alá ne írd. Ha nem adja meg a vevő az adatait, akkor így járt, ne vegye meg.

Az első válaszadónak teljesn igaza van. Ja, és köszönöm az adás-vételit, le is töltöttem. :)

2009. jún. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kössz, akkor nem én vagyok a hülye.
2009. jún. 19. 10:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kellenek az adatai, hát hogy bizonyítod, hogy ő vette meg? Az adásvételi két példányos! Egyébként én eladtam a kocsimat és később kiderült hogy a vevő nem létezik, kb. hamis volt a személyije vagy már rég nem lakott ott ahol mondta! De ettől még nekem semmi bajom nem lett, mert tudtam igazolni!
2009. jún. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az adásvételiből 1 példánynak úgyis kell az eladónál maradnia. Vagy eleve két eredeti példány van, ilyenkor ezt rá kell írni, vagy az eredetit lemásoljátok és a másolat a vevőé. Ez azért kell mindenképpen, mert ha valami gond van (nem írja át és balesetet okoz, gyorshajtásért lefényképezik, bűncselekménynél használják, stb) akkor ezzel bizonyítod, hogy te eladtad neki az autót már korábban. Jól tetted, hogy nem írtál alá egy olyan szerződést ami nincs kitöltve.
2009. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert nem akarják átiratni az autót!
2009. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!