Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire jó egy okmányok nélküli...

Mire jó egy okmányok nélküli motor, ha 50-es akkor arra nem kell rendszám gondolom igaz?

Figyelt kérdés
gondolkodok egy 250-125-s motorba csak sok az okmányok nélküli mondjuk terepre nem kell nem meg oda se kell rendszám ? pl: vidék elhagyottabb részei erdős pusztás meg ilyenek ahova a madár se jár . egy 50-es motorra meg nem kell rendszám pl: Suzuki Ts50 re .

2012. ápr. 15. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Így igaz: a segédmotorokra nem kell rendszám. Csakhogy egy 50-es motor teljesítménye nem olyan vészesen nagy, lakott területen belül még csak-csak elvan magának (de ott is nagyon húzni kell neki), lakott területen kívül meg néha kész életveszély. Például lehet vele másodrendű főúton közlekedni, de ott, ahol a 90 is lassú sokaknak (mer' az csak a régi Trabantoknak meg Skodáknak van, mint tudjuk, az új és komoly autókkal legalább 120-at kell menni), nem nyerő egy olyan motor, ami 80-nál többet sehogy sem tud menni és 60 fölött már alig-alig gyorsul. Illetve terepen is elég hamar kifulladnak az 50-esek.

Na, ezért terjedt el a 125/50, a rendszám nélküli nagyrobogó és minden egyéb. A tisztelt tulajdonosnak nem volt kedve kifizetni a nagymotoros jogosítványt és a nagymotor fenntartási költségeit, de nem volt elég neki az 50-es teljesítménye. Így hát "azt hitte", hogy 50-es a kis 125-ös vagy 250-es motor és így használta.

2012. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva, amit két részre választottam.


Mire jó egy okmányok nélküli motor,


Max alkatrésznek, de csak azok a részei amelyekben nincs azonosító. Komplett motorblokk, váz kizárt.



ha 50-es akkor arra nem kell rendszám gondolom igaz?


Igaz, rendszám nem, de okmányok kellenek hozzá a közúti közlekedésben való részvételhez.

50 cm esetén minimum adásvételi szerződés, ennek hiányában hamar kiszedi alólad a rendőr ha nem tudod igazolni a származását.


Egyébként csupán mellékesen jegyezném meg, okmányok nélkül nem igazán ajánlott megvenni még akkor sem ha nagyon kedvező az ára, mert az általában lopott és csak problémád lehet belőle, még akkor is ha a pusztában akarod használni.

Találkoztam már olyan elhagyatott helyen is rendőrrel ahol a legvadabb rémálmomban sem gondoltam volna.

Talán nem véletlenül van egyre több rendőrőrsnek terepjárója különösen vidéken...

2012. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ hát akkor okmány nélküliek kilőve .
2012. ápr. 15. 20:10
 4/5 anonim válasza:

Én például vettem egy Yamaha DT50MX-et okmányok nélkül igaz én a kertemből egyből lent vagyok a tanyánkon (magánterület).ilyen helyekre tökéletes,elméletileg magán területekre még rendőr se jöhet be,de azért közúton eggyenlőre nem használom bár van adásvételi.


De ez csak én vagyok:)

2012. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kisdinnye22 válasza:
Ha a rendőr bármilyen gyanús dolgot észlel egész nyugodtan bemehet közterületre análkül, hogy engedélye lenne rá. Egyébként egyik cimboramnak vették így el a jogosítványát, hogy vett egy blokkot, beépítette a morotjába és hiába volt adásvételi, mivel nem volt érvényes forgalmi rá így akkora büntetést kapott h besírt. Pedig csak berugta a motort a kapujában. Rá sem ült meg semmi...
2019. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!