Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » B kategóriával lehet vezetni...

B kategóriával lehet vezetni PIROS RENDSZÁMOS traktort meg PIROS RENDSZÁMOS PÓTKOCSIT (nehéz pótkocsi)?

Figyelt kérdés
igazából sejtem a választ mert igencsak lehet csak most biztosra szeretnék menni
2012. márc. 14. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak könnyű pótkocsit szabad vinned vele!


"A "B" kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel vezethető még - az orvosi érvényesség lejártát követően is, de legfeljebb az engedély kiállítását követő tíz évig - a mezőgazdasági vontató és könnyű pótkocsija, a segédmotoros kerékpár, a lassú jármű és pótkocsija, a kerti traktor és az állati erővel vont jármű."

2012. márc. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen vezethetsz.De, csak 1 nehézpótot húzhatsz.

Ne hidd el a sok hülyeséget.

Le is írom miért, ha esetleg valaki kételkedik benne vagy ha esetleg a rend őrei akadékoskodnának akkor tudj mit mondani.



Ha megnézed a jogsid hátoldalát az M, K kategória sorában a 12. mezőben kell lennie egy 3 jegyű számkódnak(korlátozás száma).

Ha 186(általában mindenkinek ez) akkor vezethetsz lassú járművet(piros rendszám) és húzhatod pótkocsiját.Ez lehet nehéz és könnyű pótkocsi egyaránt de, csak egyet húzhatsz!


A T kategória a mezőgazdasági vontató(fekete rendszám) és 2 nehéz pótkocsi.Mivel a B jogsival te nem vizsgáztál 2 nehézpótra ezért a 185-ös számú korlátozás van ami mezőgazdasági vontató és egy könnyű pótkocsit jelent.

Tehát fekete rendszámos trakival csak 1 könnyű pótot húzhatsz.


Illetve azt is tartsd szem előtt, hogy a 2 éves kezdő jogosítvány minősítés ezekre is érvényes, tehát csak 2 évnél öregebb jogsival húzhatsz pótkocsit traktorral is!



Egyébként a 35/2000. számú BM rendelet 7., számú mellékletében megtalálod az összes korlátozó kódot és jelentésüket!

2012. márc. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
elsőnek: először is köszönöm a választ de én ugy tudom hogy ha a traktor fekete rendszámos akkor csak könnyű pótkocsit húzhat ha viszont a traktor piros rendszámos akkor húzhat nehéz pótkocsit is ..persze lehet én tévedek
2012. márc. 14. 15:48
 4/10 A kérdező kommentje:
második..én is igy tudom..köszönöm és erre a kezdő vezetői engedélyre nem is gondoltam hogy tarktornál is érvényes..még jó hogy szoltál :D
2012. márc. 14. 15:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Hát én legalábbis úgy tudom, hogy arra is vonatkozik ez a 2 év, de ennek érdemes komolyabban utánanézni.

Bár én ezt találtam:


"a „B”, „C”, „D” kategóriára és a „C1”, „D1” alkategóriára érvényesített bejegyzéssel - a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével - pótkocsi nem vontatható."


Ebben sem a T, sem pedig a K kategóriáról nem esik szó.Én jómagam is örülnék ha lehetne húzni, nekem idén Novemberben lesz 2 éves a jogsim de nyáron ismét akarom kamatoztatni a traktorista tudásom, és kicsit szélesebb körben mozoghatnék ha lehetne pótkocsit is húznom, azonban ha lekapcsolnak a rendőrök pótkocsival és kiderül, hogy mégiscsak érvényes rá a kezdő vezetői besorolás az nagy szívás lesz.

Szóval valami hozzáértőt kéne megkérdezni.

2012. márc. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Érdekes,hogy akinek van B kat. jogsija,húzhat egy akár 200 lovas traktorral egy 30 tonnás pótkocsit is,ha mindkettőn piros rendszám van.. Ha már akkora kocsit húz,édesmindegy hogy van e T.kategóriája vagy nincs.. Úgyis 40 km-rel repesztünk a piros rendszámmal! :)
2012. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem jól tudjátok a dolgot szerintem! :)


Tehát a B kategória mellé + jár a M,K kategória Moped és kertitraktor!


Illetve a T 185 ös korlátozással csak könnyü potkocsit vontathatsz vele!!!!


Akinek TR illetve C+E kategóriája van vagy korlátlan T kategóriája.. amit 16 évesen megszerez illetve a C+E jogsi mellé autómatikusan jár a korlátlan T kategória!


Azzal lehet vontatni két nehéz pótkocsit is!


Sima korlátozott T vel csak könnyü pót vontatható nehogy el nézzétek ezt !

100% ra tudom! :(

2012. márc. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen jól mondod, de a T az a mezőgazdasági vontató(fekete rendszámos traktorok).


Itt viszont a lassú járműről van szó ami a piros rendszámos traktor.Azzal húzhatsz nehéz pótkocsit B kategóriával.


A T-t meg külön is le lehet rakni korlátozás nélkül és az mezőgazdasági vontató és 2 nehéz pótkocsit takar.

2012. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jaah ugy igen igen a rendszámot nem figyeltem az tényleg így van ! :))


Én a C+E mellé hozzá kaptam a korlátlan T kategóriát..

Amikor meg trolibuszra vizsgáztam kaptam a T mellé egy R betűt így most TR van a jogsin..


Nem fér a jogsiba szerintem ezért hozták ezt a jogszabályt hogy a TR jogsival lehessen vezetni MGV t +2 nehézpótot. :)

2012. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 noreee válasza:

„B” kategória

3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, vezetőn kívül nyolc személlyel. Húzhat egy könnyű pótkocsit, amely nem haladhatja meg a 750 kg-ot ( ami édeskevés) . A kettő legnagyobb megengedett össztömege 4250 lehet. Húzhat még nehéz pótkocsit, ez sem haladhatja meg a 750 kg-ot és a két jármű össztömege 3500 kg lehet. És a vontatott pótkocsi nem haladhatja meg a vontató jármű tömegét.

T kategóriával mezőgazdasági vontató (mg-i és erdészeti traktor) és két nehéz pótkocsi, lassú jármű és pótkocsi, kerti traktor, állati erővel vont jármű.

Mi csinálunk "T" kategóriát ingyen, szóval innen tudom. Ha valakinek kell szóljon. Nálunk nagyon keményen büntetik a rendőrök mostanában ha valaki ezeket nem veszik figyelembe. 30000 ft-nál kezdődik a büntetés, de ez ritka,ezt személyautóknál szokták kiszabni, ha nehezebbet húz, inkább 70000 körüli amit ki szoktak szabni trakiknál.

2012. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!