Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf IV alufelni vagy...

VW Golf IV alufelni vagy lemezfelni? Milyen méret?

Figyelt kérdés
VW Golf IV autóm van. 18"-os alufelnikkel vettem, de azokat nagynak találtam így lecserélten 16" alufelnikre. 205/55 R16-os gumik. Nagyon gondolkozom rajta, hogy inkább lecserélem lemezfelnire gyári dísztárcsával. Érdemes? Kinek mi a véleménye? Valamint ha igen akkor mire? Én 15" lemezfelnire gondoltam 195/65 R15 gumikkal.
2012. ápr. 16. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Amire gondoltál az ragyogó megoldás - télre.

Most hagyd rajta a 16-os könnyúfémet,ez optimális méret a Golfra.

Csendesebb és simább futású tőle a kocsi mint a lemezkeréktől.

Ha a kátyúktól tartasz,nyomj a kerekekbe plusz egy bart....

Szerintem.

:)

2012. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak télen használok lemez felnit. Nyári gumival alufelnit rakok fel. Jobban is néz ki a kocsi.
2012. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én télen szoktam lemezfelnizni nyáron meg alufelnizni.

Már ha ez így összejön mert folyton csereberélek.


A dísztárcsa személy szerint nekem olyan gagyi találmány.

Szép felninek akar látszani de nem az!! Mert csak műanyag dísztárcsa.. Ráadásul a légréseket is eltakarja a felnin és jobban melegszik a fék. Meg 4-ből 1 év alatt elhagy mindíg egyet persze a boltokban véletlen se találsz ugyanolyat hogy pótold. Meg drága is...


Az alufelni jobb szerintem és ha belegondolsz hogy új dísztárcsa meg új lemezfelni ára majdnem ott van mint egy garnitúra használt alufelni ára. Télire venni lemezfelnit jobban megéri 2 okból. Az egyik hogy az alumínium +6 fokon már rideggé törékennyé válik mint az üveg. A másik pedig hogy nem kell állandóan a gumit átgyötörni félévente másik felnire. És csak 4csavar a téli nyári kerékcsere.

Nálam télen vagy csóróságban van lemezfelnizés ,de én dísztárcsát se teszek rá max lefestem valami jó színre és kész a csórótuning ... :)

Amúgy a kerekek és a gumiméretének választása a felhasználástól függ. Én csak úgy tudok tippet adni hogyha megmondod mire használod a kocsit.

2012. ápr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amiatt gondolkoztam rajta, mert az alufelnire jobban vigyázni kell, főleg padkanál. Valamint 16"-tól drágábbak a gumik is.
2012. ápr. 20. 15:46
 5/5 anonim válasza:

szia! megvan még az alufelnid? megvásárolnám a 16-os gyárit!

üdv: gergő

2012. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!