Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsiba bőr vagy sima kárpit...

Kocsiba bőr vagy sima kárpit a jó?

Figyelt kérdés
A közeljövőben szeretnék venni egy kocsit, de mit ajánlotok a belső szempontból? Bőr vagy sima kárpit? Milyen érveitek és ellenérveitek vannak?
2012. ápr. 18. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Sima. Bőrbe télen belefagysz, nyáron meg rád tapad.
2012. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A bőr nagyon látványos és drága, de nem valami praktikus. Többet kell ápolni, mint a szövetkárpitot, csúnyábban tud öregedni (ha nem ápolják, rettenetesen ki tud töredezni, a szövetkárpit meg majdnem változatlan, amíg teljesen el nem kopik) és télen rettenetesen hideg, ezért ülésfűtés nélkül nem érdemes megvenni. Cserébe viszont nyáron nagyon meleg tud lenni.

Na de a szépségért áldozatot kell hozni...

2012. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem bőrös az autóm. Télen van ülésfűtés, nyáron ha van rá lehetőségem nem hagyom a napon.


Igazából ez pont olyan dolog, mint a szín. Magyarázhatjuk, hogy a lakkfeketét sz@r takarítani, annak akinek az tetszik...:)


Szerintem nézz meg/próbálj ki bőr,plüss és szövetkárpitos autót is, és azt vedd amelyik jobban bejön neked.

2012. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
vannak félbőr kárpitok, ahol ahova ülsz + támaszkodsz az szövet, ami megtart az bőr.
2012. ápr. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Börrel foglalkozni kell(ahogy elöttem már leirták) ,de értékállóbb . Börös ülés csak akkor ér valamit,ha van ülésfütés(ezt is leirták elöttem) . Régen nagyon ellene voltam ,de mostanában egyre jobban tetszik a dolog -ha tudnék elfogadható áron venni az autómba,vennék komplett bőr belsőt a jelenlegi textilkárpit helyett
2012. ápr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 pagan ***** válasza:
nekem gyári recaro bőr van,teljesen jó,hülyeség ez a közhely hogy nyáron megsülsz télen meg fázol tőle,fél évente kell kezelni,és ha koszos csak letörlöd valamivel és ennyi:)
2012. ápr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én imádom kinézetre a bőrt,de szerintem nem kényelmes,még otthoni ülőgarnitúrába se.

Mindig hideg a tapintása,ami télen különösen kellemetlen,nyáron meg rátapadsz.Ráadásul pár év múlva,hiába ápolod meg kenegeted,ki fog repedezni,vagy ha használtan veszed akkor tuti töredezett lesz.

Persze más a téma ha új kocsit veszel,amiben van ülésfűtés mert akkor télen meleg vagy van légkondi ami nyáron lehüt és nem izzadsz meg ugye a bőr maga is új lesz.


Szóval szerintem gyönyörű a bőr,meg elegáns de én kárpitost vennék.

2012. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

".Ráadásul pár év múlva,hiába ápolod meg kenegeted,ki fog repedezni,vagy ha használtan veszed akkor tuti töredezett lesz. "

Újabb hülyeség, '99-es az S80as Volvom, nincs kirepedezve benne a bőr. Akárhogy számolom, januárban volt 13 :)

2012. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 pagan ***** válasza:
20%
az enyémek meg 20 évesek:D,és olyan mintha új lenne,bírom hogy olyanok szólnak hozzá általában akiknek fingjuk sincs az egészről:S
2012. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy kitöredezik a bőr, csak ha sokáig nem volt ápolva, nagyon nehéz, bizonyos esetekben lehetetlen visszafordítani az öregedést. Onnantól kezdve pedig lehet nézegetni a "marhajólnézki" bőrkárpiton a "nem is annyira jól néz ki" repedést, kopást.
2012. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!