Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor tank kitisztításhoz...

Motor tank kitisztításhoz melyik a legjobb szer?

Figyelt kérdés
Jawa mustang tankját takarítanám ki de nem tudom hogy mit is kellene beleönteni.Eléggé erős rozsdák vannak benne de csak foltokban , helyenként pedig tiszta , szép.

2012. ápr. 22. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ez együtt jár az öreg motorokkal, de én azt tudom ajánlani, hogy egy kis homokot, meg élesebb, apró kavicsokat tegyél bele, ugy kb a tankot töltsd fel félig/háromnegyedig vele, és aztán jön a nehezebb része, h rázni kell, jó erősen, hogy a rozsdát lecsiszolja belülről, utána slaggal jól öblitsd ki, aztán hajszáritóval kiszáritod, ha gondolod egy kis rozsdamarót is tölthetsz bele utána, és akk jól eloszlatni benne, aztán megint alapossan kiöblíteni, kiszáritani, aztán ha nem akarsz mindig teletankkal járni, h ne rozsdásodjon be ujra, akk vmi benzinálló festékkel ki kell festeni, már nem emlékszem a márkájára, de festékes boltba biztos tudnak segiteni ezügyben, annyi hogy beletöltesz a tankba szerintem egy 2-3deci elég bele, nem tudom hány literes, és akk forgatod, h mindenhova eljusson a festék, aztán felakasztod, hagyod száradni az előirt ideig, utána vissza a mocira, bele a keveréket, és jópár évig nem lesz vele gond:D én babetta tankot csináltam egyszer, annál mivel kisebb, és négyzet keresztmetszetű meglehetett azt is csinálni, hogy egy nagy kefét befogni egy fúróba és avval kitakaritani, de a homokos-kavicsos megoldás sokkal jobb, csak kell hozzá egy kis kondi:D
2012. ápr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De ha nem akarod kínozni magadat, akkor van egyszerűbb megoldás.


Leüríted a tankot, kiszeded a benzincsapot, hagyod kiszáradni. Utána keresel két marék bazaltot/murvát/csavaranyát/edzett üveg törmelékét (ami kéznél van) és beleszórod. Ezután tanksapka vissza, a tankot pedig biztonságosan rögzíted a betonkeverőre.


Legjobb ha irányt is lehet váltani, 3 óra jobbra - 3 óra balra az évszázados rozsdát is kiviszi. Kevesebbhez ugye kevesebb idő is elég hogy fémtiszta legyen.


Érdemes kipróbálni üresen a betonkeverőt, hogy mennyire pörög gyorsan, nehogy elhajítsa a tankodat. És tényleg biztonságosan rögzíteni, mert ha leesik akkor meg fog sérülni.


Szóval ha ésszel csinálod ez a legkényelmesebb és legolcsóbb módszer.

2012. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én olyat láttam, hogy a kocsit felbakolták, és a kerekére rögzítették, majd berakták egyesbe, és hagyták alapjáraton pöfögni.
2012. ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Betonkeverős megoldás szerintem is jó. Bár én facsavart raktam bele.

Ha meg beletöltöd az olajos benzint akkor az szerintem elég jól megvédi a rozsdától. Ha nincs is mindig tele használatkor akkor is lötyög a benzin és bekeni a tank belsejét.


De egyébként ha nem akarsz vele sokat szórakozni akkor rakj bele bioetanolt. Az az oldódós részét szépen kiszedi, ami meg ott marad azt a benzin már nem fogja feloldani.

2012. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem mondtak már olyat hogy rendes Coca colával (nem ilyen tescos xarokkal) tele kell önteni és várni egy napot. A kóla szépen lemarja a rozsdát. Nem hinném hogy urban legend mert a srác motorokat bont és a tankokat így szokta tisztítani. :D A homok meg aprókavics kombót én is próbáltam de nem lett nagy siker belőle. Bár a mustangnál lehet hogy beválik mert annak nem keskenyedik el a tankja mint az enyémnek.
2012. ápr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a bioetanolra gondolnék, már csak abból is kiindulva, hogy a cefre fémtisztára marja a vashordó belsejét :)
2012. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én próbálkoztam Coca-Colával, igaz vízkövet akartam leoldani, de sajnos nagy semmi lett az eredménye.

Pedig azt mondják arra is jó.

2012. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És egy kerék centírozót nem tudtok valahol ? + be kellene rakni 1 küllőt :)
2012. ápr. 24. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:

1 db küllőt?


Ha van pótdarab, akkor vedd ki a kereket, vedd le a gumit és a felnivel sétálj be a legközelebbi kerékpárjavítóhoz.

2012. ápr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Gaborka0025 válasza:
Nekem úgy lett jó hogy háromnegyedig töltöttem vízzel meg kb 100g citromsavat raktam bele és hagytam állni fél napot és fémtiszta lett
2017. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!