Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a végsebessége egy...

Mennyi a végsebessége egy tuning mentes Simson S51B motornak?

Figyelt kérdés

Bízom abban hogy tudnak menni 55-60 al.

Néztem neten de nagyon nem írja:|

Amúgy megéri egy ilyen motort venni?Vagy már teljesen elavultak?

Ha nem éri már meg légyszíves mondjatok egy-két Nem olyan drága VÁLTÓS(!!) mocit.Természetesen 50ccm-re gondolok.:P

Előre is köszi a válaszokat.



2012. ápr. 25. 16:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
10%
Ja mellesleg a gyorsasághoz nem erő kell, hanem fordulat! aki azt mondja, hogy nagyobb erővel lehet nagyobb sebességet elérni, az azt állítja, hogy a sebességgel egyenes arányban nő az erő, márpedig ez nem így van. a legnagyobb erőt ~3800-as fordulatnál adja le, de gyárilag megadott 75 km/h-nál kb. 2,5-3 LE leadására képes. Ezt ha ép ésszel végiggondolod rájössz, hogy a 13-as válaszoló (nem szeretném megsérteni) hülyeséget beszél!
2015. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Léka Dávid válasza:
48%
Srácok nekem gyari s51 50ccm simsonom van megszakítós, végsebesség 60-65 de akkor már nagyon küzd a gép, lehet egy simson 80-90 et nagyobb lanckerekkel de akkor meg az erő elszáll belőle, barátomnak s51es 60as hengerrel 15os lanckerekkel megy 80at ugy hogy a kipufogó kivan belezve es az is megszakítós Interneten sokan irtak hogy egy gyari simson 60-65 el tud menni ami ennél feljebb van az mar nem gyari
2016. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
83%

Szülőzés helyett, gondolkodjunk.

Hívjuk segítségül a matematikát. A matek, egy könyörtelenül logikus tudomány. Nem hazudik. Nem úgy mint egy 30 +x éves mechanikus kilóméteróra. Ami, már új korában is csak "saccolónak" volt jó.

Akkor nézzük a 80km/h végsebességű szimó legendáját:

Ha 80km/h-s sebességgel haladunk, akkor percenként 1333,3 métert teszünk meg. A szimó 0,54 méter átmérőjű kerekének a kerülete 1,7 méter. Azaz percenként 784,3 szor kell körülfordulnia az 1333,3 méternyi táv megtételéhez.

A motorfőtengelye és a hajtott kerék közötti áttételi viszony negyedik fokozatban, egy 51-es szimónál: 11,44:1. Azaz a főtengely minden 11,44 fordulatára jut egy teljes fordulat a hátsó keréken. (Aki nem hiszi, nézze meg a gépkönyvben, vagy szedje szét a gégét és ellenőrizze, vagy szorozza ki az áttételeket.)

Tehát ha a percenkénti hátsókerék fordulatot és az áttételi viszonyt összeszorozzuk megkapjuk a motor percenkénti fordulatszámát, 80km/h-s sebesség mellett.

Az eredmény: 8972,4 főtengelyfordulat/perc.

...hát megnézem, azt a tuningmentes, közel gyáriállapotú simsont amelyik erre képes.

Minden további nélkül, lehet ide tenni cáfolatként olyan sajátkészítésű videók linkjeit, amin jól látszik, pl.: egy a kormányra rögzített gps navigáció pillanatnyi sebességet mérő kijelzője.

A növekvő sebességnél, hatványozottan nő a légellenállás (is). Ami egyre nagyobb teljesítményt kíván. A szimóban lévő teljesítmény kb 60km/h-s végsebességhez elég. Egy 125-ös etz 10,5 LE-s motorja, alig elég a 100-105 km/h-s végsebesség eléréséhez. A 21 lovas 250-es etz, vért izzad, hogy a 120km/h-s tempó fölé repítse a rajta ülőt.

2016. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
10%
13/23 20 ló a 120hoz? A gyári folytott 4 ütemű 125ösöm viszi alattam a 115öt 12 lóval és a motor nyom 100at én meg 80at.
2016. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 homo ludensz ***** válasza:
Ha valakinek kevés az 50km/ó az vegyen nagyobbat. Most már lehet kapni olyan 50ccm.-eseket hogy majd megszólal. A minap láttam testközelben kettőt is ahová mentem. Csupa króm tényleg öröm ránézni,4 ütemű,önindítós és nincs rajta rendszám! Egyiken sem volt. A gazdája karján ott fityegett a bukósisak,elköszönt és elkotort.
2016. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Zsocabonito válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Az én 51/b-s 1987-es Simsonom a saját órája szerint maximum 70et ment azt is -10ben. Ennél többet biztos, hogy nem tud egy gyári Simson sem. A 125-ös Ts-m vért izzad 100ig. Akkor hogy menne egy nála 75 cccm-el kevesebb 90-et. (És gyáriról beszélünk). Van egy gyári N-es Simsonom 40-45 a vége. A folytások miatt. Tehát akinek az N-es Simsonja 50nél többet megy AZ SEM GYÁRI!
2017. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
persze az n-es igy megy 60 körül ha a karbiból kiszeded subertu ütközőt meg kireszeled a kipunyilasnal is
2017. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
A 23-as, matekos válaszolónak igaza van. Simson végsebessége 65 km/h körül van. Nekem Simsonom és Etz 150-em is van. Az Etz végsebessége 110 km/h, de akkor fekszem a tankon. 80-90-ig simán gyorsul, 100-nál már pörög mint állat, az már nem igazán neki való, annak ellenére, hogy 110-ig felküszködi magát. A 250-est is közel jól belőtte a korábbi válaszoló, én ott 125/130 km/h-át mondanék.. Újan lett anno véve mindkét motorom (ETZ 150 és Simson S51), a Simson 65-nél kifulladt, ETZ is 105-110, de 110 tankon fekve.. Kizárt, hogy egy Simson akár 70-75-öt menne tuning nélkül..
2017. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Krómgyűrű ***** válasza:

Ez így van!

Akinek a gyári Simsonja 65 felett repeszt, ott valamihez hozzá lett nyúlva.

Nekem egy S50N-es Simsonom van fojtások nélkül. 64 a végsebessége, de ott már majdnem szétrobban a blokk. Megszakítós, gyári BVF karbi, kiherélt kipufogó, 14-es lánckerék.


Barátomnak egy 3 sebességes S51B-je van. Ducati gyújtással és Dellorto 18-as karbival megy az övé 68-at.

A fogyasztása pedig felugrott a normális 2,5-ről 3,5-4 literre. Kicsivel jobb a vége és jobban gyorsul egy hangyányit.


Ennyit erről.

2019. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Bálint6969 ***** válasza:
Mindent összevetve szerintem mindenki egyetért kedves kérdező hogy egy jó állapotú motorral megy egy simson 60-at. És (ez csak az én személyes véleményem) ez bőven elég is. A kismotor az kismotor amire szánták arra elég a 60,akinek van esze nem is akar többet elvárni tőle, már az is elég gyorsnak tűnik ha rajta ülsz. Ha pedig valaki 100-al akar repeszteni, az tegye le a nagymotoros vizsgát és váltson egyel nagyobb kategóriára. (mellékesen jegyzem meg hogy a kismotornak ha tudja ha nem, nem szabad 80-90 el süvíteni a simson meg könnyen felismerhető, a rendőr egyből leszed ha meglát és lesz kapsz)
2023. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!